Україна

“Дочка” російського ВТБ банку обмежила видачу готівки

5 листопада “ВТБ Банк” був змушений ввести комісії та ліміти на зняття готівки, що спрямовано на стримування відтоку коштів клієнтів, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Національного банку.

“Наразі ми спостерігаємо деяке зниження обсягу ліквідності в АТ “ВТБ Банк”, яке відбувалося в процесі згортання діяльності АТ “ВТБ Банк” вже тривалий час і було поглиблене рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня про блокування активів фінансової установи”, – сказано в повідомленні .

Як пояснили в НБУ, це рішення суду фактично позбавило “ВТБ Банк” можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна і активів.

“Національний банк здійснює посилений моніторинг ситуації, і при необхідності буде вживати заходів у межах повноважень, передбачених чинним законодавством”, – сказано в повідомленні.

У той же час в НБУ підкреслюють, що ситуація з ліквідністю у “ВТБ Банк” жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора України, оскільки частка зазначеної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

“На сьогодні ліквідність банківського сектора становить понад 80 млрд грн, що є достатнім для його належного та безперебійного функціонування”, – заявили в НБУ.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close