Україна

До прифронтової Авдіївки повертаються люди


До прифронтової Авдіївки повертаються люди

Місцевих мешканців всіляко переконують евакуюватися, але чимало не хочуть їхати через матеріальні труднощі, а дехто вже виїжджав, але повернувся.

До прифронтової Авдіївки повертаються люди, незважаючи на обстріли та відсутність елементарних умов для життя. Про це повідомляє народний депутат Муса Магомедов.

“До прифронтової Авдіївки повертаються люди. Незважаючи на пекло, що коїться: постійні обстріли, відсутність води, світла, газу і тепла. На жаль, лише за останні два місяці до міста повернулося майже п’ятсот людей. Вони згодні жити у сховищах у постійному стресі, але вдома. Сьогодні в Авдіївці вже понад 2,5 тисячі мешканців, багато пенсіонерів, є сім’ї з дітьми”, – пише нардеп у своєму ТГ-каналі.

Людей всіляко переконують евакуюватися, але багато хто не хоче їхати через матеріальні труднощі, а дехто вже виїжджав, але повернувся.

“З березня разом із керівництвом військової адміністрації, АКХЗ, волонтерами переконуємо в необхідності евакуюватися, створюємо для цього можливості, організовуємо транспорт. Особисто приїжджав у притулки (востаннє у грудні) та розмовляв із авдіївцями, намагався переконати їх виїхати з міста. У відповідь: “Ми нікому не потрібні”, “У нас немає грошей винаймати житло”, “Ми витратили останні кошти і повернулися”, – зазначає Магомедов.

Нардеп шукає відповідь на питання, як бути в такій ситуації, аби люди не страждали.

“Усе розумію: на чужині складно, грошей на проживання не вистачає. Але ж майже всюди переселенцям надається гуманітарна допомога, є притулки, а головне – безпечно для життя та здоров’я. Адже перебувати в Авдіївці – це як грати в рулетку: не знаєш, чи виживеш наступної хвилини. Але крім себе, авдіївці наражають на небезпеку і волонтерів, які ціною особистого життя доставляють у місто-примару їжу, воду, одяг, ліки, паливо, печі для обігріву… І ось як бути в цій ситуації? Припинити допомагати, щоб люди самі втекли від страху? Чи продовжувати волонтерам возити гуманітарку, щоразу прощаючись із рідними, як назавжди? Хто відповість?”, – риторично запитує нардеп.

Раніше повідомлялося, що з Бахмутської громади виїхали 90% жителів, але 8,7 тис. людей продовжують там жити під постійними обстрілами серед руїн.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button