Україна

Державний борг України за півроку зменшився на 38 мільярдів гривень

Це сталося через ревальвацію гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг

Загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу у першому півріччі 2021 року зменшився на 38 млрд грн, або 1,5%, – до 2 514 млрд грн; це сталося через ревальвацію гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг.

Про це це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи Висновок про результати аналізу виконання закону про Державний бюджет України на 2021 рік у першому півріччі, – повідомляє 1NEWS.

«Загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу зменшився на 38 млрд грн, або 1,5%, – до 2 трлн 514 млрд грн, унаслідок ревальвації гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг. При цьому витрати на погашення й обслуговування боргу, порівняно з відповідним періодом 2020 року, збільшилися на 44 % і становили понад 36% здійснених у першому півріччі цього року витрат держбюджету», – зауважив Пацкан.

Він додав, що на обслуговування державного боргу в першому півріччі 2021 року спрямовано кожну восьму гривню доходів державного бюджету.

Очільник Рахункової палати також наголосив, що держбюджет у першому півріччі виконувався в умовах відновлення економічного зростання.

«На жаль, його показник менший, ніж уряд прогнозував на цей рік. Із позитиву хочу відмітити, що план доходів загального фонду держбюджету на перше півріччя з урахуванням внесених змін перевиконано на 23,7 млрд грн, або майже на 5%», – зазначив Пацкан.

За його словами, порівняно з відповідним періодом торік доходи держбюджету збільшилися на 73 млрд грн (14%). Виконанню бюджету за доходами сприяло зростання на 4,3 млрд грн (27%) надміру сплачених до бюджету податків, зборів, платежів з початку року, насамперед податку на прибуток підприємств та організацій, які перебувають у власності держави.

Водночас, на 3,7 млрд грн (4,4%) зріс податковий борг перед держбюджетом платників податків (переважно добувна, переробна галузі промисловості) і на 1,5 млрд грн (8,4%) зменшився залишок невідшкодованого платникам ПДВ.

«Водночас, на жаль, видатки загального фонду державного бюджету в першому півріччі на 44,3 млрд грн, або 7,3 %, менші плану на звітний період», – додав Пацкан.

Крім того, підкреслив він, майже на 5,1 млрд грн (6%) менше від запланованого надано трансфертів місцевим бюджетам. Це зумовлено тим, що не розпочато перерахування субвенцій за 10-ма бюджетними програмами на суму 748 млн грн, а видатки на надання субвенцій за 8-ма бюджетними програмами на суму 4,3 млрд грн менші плану.

Джерело: Рахункова палата України

Back to top button