Україна

Батьківщину-мати готують до встановлення Тризуба – Мінкульт


Батьківщину-мати готують до встановлення Тризуба - Мінкульт

Тризуб для памятника виготовлять з європейського металу, бо вітчизняна не відповідає вимогам проекту, пояснили у відомстві.

Установлення Герба України на щиті монумента Батьківщина-мати в Києві замість герба СРСР вже почалось. Заміна відбувається за кошти меценатів. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики на своїй Facebook-сторінці.

“Поки на столичному підприємстві завершують виготовлення тризуба, Батьківщина-мати готується до історичних змін”, – ідеться в повідомленні.

Мінкульт показав відео про те, як Батьківщину-мати готують до оновлення. Відомство також повідомило, що Тризуб для Батьківщини-матері виготовлять з європейського металу, бо сталь, надана меткомбінатом Запоріжсталь, для виготовлення частини виробу “не відповідає технічним вимогам”. Будівельники склали дефектний акт.

Міністерство пояснило, що метал мав бути ідентичним до того, з якого виготовили і сам монумент Батьківщини-матері. Спершу планували використовувати сировину європейську та вітчизняну – з Запоріжсталі. Проте партія, що надійшла з комбінату, показала суттєву різницю із закордонним аналогом та вимогами проєкту.

Вартість проєкту заміни радянського герба на український тризуб складає 28 млн грн. Кошти надають тільки донори й меценати, запевнили в Мінкульті.

Батьківщину-мати планують оновити до 24 серпня 2023 року, коли Україна відзначатиме 32 роки незалежності. 

Як ми вже писали раніше, на одному із заводів Києва закінчують виготовлення герба для щита Батьківщини-матері.

Батьківщину-мати під Львовом пропонують замінити памятником чебуреку

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button