Україна

Аваков готовий свідчити в суді Італії на захист нацгвардійця Марківа

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков готовий виступити зі свідченнями в суді Італії на захист заарештованого в Італії військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Ми вважаємо, що це абсолютно невмотивоване затримання солдата Марківа, якого звинуватив один з італійських журналістів, що він чув у розмові з ними, що це він убив журналіста Роккеллі. Інший італійський журналіст каже: “Та ні, йому почулося, він так не говорив”. На цій підставі нашого солдата чотири місяці тримають у в’язниці”, – сказав А.Аваков у ніч на п’ятницю в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі 1+1.

Він нагадав, що направив офіційну ноту міністру закордонних справ Італії, докладно описавши всі обставини справи. “Вважаю, що це питання вже давно вийшло за межі юридичного”, – додав глава МВС.

Відповідаючи на запитання про те, чи надається підтримка В.Марківу в праві на захист з боку Міністерства внутрішніх справ, А.Аваков сказав: “Я зустрічався з захисником, це дуже кваліфікований фахівець, один із найкращих на італійському форумі, й усе, що необхідно буде для захисту, зокрема і показання міністра, який тоді був саме у Слов’янську, а я був тоді у Слов’янську … то я виступлю з показаннями в суді так само, як і будь-які інші гвардійці”.

Як повідомлялося, 30 червня 2017 року в Італії затримали українського військовослужбовця В.Марківа за підозрою в убивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі поблизу м. Слов’янська Донецької області в травні 2014 року. Українець перебуває в італійському м. Павіа.

За інформацією ЗМІ, прокуратура м. Павіа розпочала кримінальне провадження стосовно обставин загибелі у 2014 році в зоні АТО італійського та російського журналістів за інформацією французького журналіста. У рамках цього провадження французький журналіст вказав на те, що смерть зазначених журналістів стала наслідком застосування зброї підрозділом Нацгвардії, в якому проходив службу затриманий В.Марків. Крім того, в рамках свідчень французький журналіст надав відеоряд. При цьому, за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ.

У свою чергу заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що італійський фотожурналіст А.Роккеллі був убитий, коли перебував на непідконтрольній українській владі на той момент території між позиціями збройних формувань і терористичних угруповань. При цьому він відвідав “сіру зону” без погодження з офіційною владою України. Заступник генпрокурора розповів, що українське слідство не встановило осіб, які могли б бути причетні до загибелі А.Роккеллі. При цьому українська сторона не отримувала від італійських правоохоронців клопотань про міжнародну правову допомогу у справі про вбивство А.Роккеллі. Генеральна прокуратура також не отримувала запитів від італійської сторони на проведення слідчих дій на території України.

Генеральне консульство України в Мілані звернулося до суду м. Павіа з клопотанням про надання інформації про підстави та обставини. МВС України висловлювало занепокоєння щодо затримання та арешту в Італії В.Марківа, який поїхав до Італії під час планової відпустки.

Адвокат В.Марківа Р.Делла Валле запропонував прокурорам і представникам італійської поліції разом поїхати в Україну для проведення серії експертиз на горі Карачун Донецької області. Він також під час візиту в Україну зібрав свідчення нацгвардійців, які допоможуть спростувати обвинувачення проти його підзахисного.

16 листопада А.Аваков звернувся до міністра закордонних справ Італії Анджеліно Альфано (італ. Angelino Alfano) з листом у зв’язку з відхиленням клопотання В.Марківа із закликом звернути увагу на справу, щоб уникнути спекуляцій. Міністр розмістив у Twitter скрін листа, в якому зазначається, що прокуратура Італії “залишає без уваги надану їй інформацію щодо визначення позиції солдата Марківа…”. “Тим часом італійська преса встигла оголосити мого співвітчизника “вбивцею італійського журналіста”, підтримуючи упередження і негативне ставлення до України та українців”, – ідеться в листі.

 

 

 

Останні новини

One Comment

  1. аваков уничтожал меня с семьей, чтобы я “не мешал” его протеже занять вожделенную тем долность.

Back to top button