Цікаве

Знайдено останки динозавра, який жив 179 млн років тому

В Аргентині був виявлений новий вид зауроподів. Це один з перших динозаврів, що бродив Землею близько 179 мільйонів років тому, повідомляє 1NEWS з посиланням на Апостроф.

“Ніжний гігант” по імені Багуалія Альба (Bagualia alba) був розміром з двоповерховий автобус, мав міцний скелет, чотири ноги і довгу шию, щоб поїдати листя з високих дерев. Його величезний зріст вчені пов’язують з різкими змінами в ландшафті через швидке глобальне потепління. В результаті зміни клімату збільшилася висота дерев, які служили їм кормом.

У нього були міцні зуби, які дали можливість харчуватися твердою рослинністю, в результаті чого Багуалія стали домінуючим видом травоїдних динозаврів.

“Багуалія – зауропод – великий, чотириногий динозавр з довгою шиєю, як і всі зауроподи, він був травоїдним. Кістки прекрасно збереглися, включаючи череп, що дуже рідко зустрічається у ранніх зауроподів, тому що вони були дуже крихкими”, – сказав доктор Дієго Пол з Музею палеонтології Еджідіо Феругліо в Патагонії.

Зуби динозавра говорять про те, що він харчувався хвойними і іншими рослинами, з яких складалися ліси близько 180 мільйонів років тому.

Багуалія Альба, які жили на Землі 179 мільйонів років тому, є одним з найстаріших відомих зауроподів. З них почалося панування гігантських довгошиїх динозаврів в юрський період – від 201,3 мільйона років тому до 145 мільйонів років тому.

 

 

 

Останні новини

Back to top button