Цікаве

Забудовників змусять розраховувати швидкість вітру

У новому ДБН «Висотні будинки і комплекси» прописана необхідність проведення нових аеродинамічних випробувань, які сприятимуть підвищенню пішохідної комфортності у такій забудові. Це обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, розповідає 1News.

«Коли у забудові зводиться новий висотний будинок, то концентрація вітрових потоків значно підвищується. Велика швидкість вітру може негативно впливати на навколишні будівлі і людей, спричиняти потужні вихорі і цим ускладнювати навіть рух пересічних перехожих. Крім того, через такий сильний вітер може порушуватися робота вентиляції і системи опалення у навколишніх будинках. У новому ДБН Висотні будинки і комплекси – ми вводимо європейські вимоги до проектування висотних будівель. Зокрема, зобов’язуємо проектувальників проводити аеродинамічний обдув моделі всієї навколишньої забудови, а не лише самого висотного будинку, який проектується, як це робиться зараз. Такі зміни дозволять контролювати пориви вітру, які можуть виникати у кварталі чи мікрорайоні внаслідок нового висотного будівництва, і у разі необхідності здійснювати відповідні заходи для їх зменшення», – написав Лев Парцхаладзе.

Парцхаладзе пояснив, що аеродинамічний обдув моделі всієї забудови дозволяє виявити можливий негативний вплив вітру від нового висотного будівництва на існуючі будинки і споруди та у разі необхідності – обов’язково вжити відповідні заходи для зменшення швидкості його поривів ще на етапі проектування.

Наприклад, шляхом влаштування спеціального покриття на фасаді, яке гальмуватиме значні вітрові потоки. Наприклад, так зробили у Гонконзі, де на фасаді нового висотного будинку встановили спеціальні частинки, які за своїм виглядом нагадують луску і дозволяють гасити сильний вітер за рахунок застосування ефективних конструктивних рішень.

Новий ДБН В.2.2-24:20ХХ «Висотні будинки і комплекси» розроблений ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» на заміну чинного наразі ДБН В.2.2-24-2009 «Проектування висотних житлових і громадських будинків». Нові норми вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію.

Нагадаємо, останні норми ДБН також торкнулись цивільного захисту громадян та дорожнього покриття.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Back to top button