Їжа та напої, яких слід уникати, якщо ви страждаєте на мігрень
Лікар-невролог розповів про дієтичні, екологічні та емоційні фактори, що викликають мігрень, а також про те, як знизити ймовірність виникнення хворобливого головного болю.
Мігрень, як правило, передається у спадок, що передбачає наявність генетичного зв’язку.
У людей, які генетично схильні до мігрені, окремий епізод може бути викликаний будь-яким із безлічі тригерів.
«Загальні» дієтичні тригери:
- Зневоднення
- Пропуск прийомів їжі
- Вживання кофеїну
- Вживання алкоголю
- Часте вживання сиру
- Вживання глютену
- Шоколад
- Цитрусові.
“Конкретні тригери варіюються залежно від людини і змінюються з часом”, – додав лікар-невролог.
Можна враховувати екологічні тригери, такі як:
- Яскраве світло
- Сильні запахи
- Сигаретний дим
- Занадто висока температура навколишнього середовища
- Різкі перепади температур.
«Важливо знати, які у вас тригери, і можливо корисно вести щоденник мігрені, щоб допомогти вам у цьому. Як тільки ви усвідомлюєте свої тригери, вам потрібно уникати їх наскільки це можливо».
Однак є деякі тригери, яких неможливо повністю уникнути, наприклад певні емоційні стани.
За словами доктора Боценка, почуття стресу чи занепокоєння може спровокувати мігрень, як і депресія. У таких випадках один із найкращих способів звести до мінімуму регулярність мігрені – вести здоровий спосіб життя.
«Підтримуйте здоровий спосіб життя, включаючи збалансоване харчування та часті помірні фізичні вправи. Оскільки мігрень часто провокується змінами у розпорядку дня, може бути корисно дотримуватись режиму, що включає регулярний прийом їжі та достатній сон».
Якщо ви очікуєте змін у цьому порядку дня – постарайтеся м’яко занурити своє тіло в нього, щоб звести до мінімуму порушення і знизити ризик мігрені.
Людям, які все ще страждають від мігрені, незважаючи на те, що вони максимально уникають провокуючих факторів і ведуть здоровий спосіб життя, слід звернутися за підтримкою до свого лікаря.
Ваш лікар порадить вам найкраще лікування, коли симптоми посиляться.
«Це залежатиме від частоти та тяжкості вашого головного болю і включатиме знеболювальні, ліки від нудоти та спеціальні препарати, які називають триптанами».
Профілактика мігрені
Оскільки коливання в розпорядку дня пацієнта можуть спровокувати напади мігрені, люди з мігренню, швидше за все, побачать покращення, якщо вони дотримуються режиму сну та час пробудження, щодня їдять регулярно і регулярно та щодня виконують аеробні вправи середньої інтенсивності.
“Деякі добавки допомагають у профілактиці мігрені, включаючи магній, рибофлавін, коензим Q10 та мелатонін”.