Цікаве

ЄС радикально змінить правила для туристів: що відомо

Євросоюз вирішив змінити підхід до “коронавірусних” обмежень на подорожі до своїх країн. Уже з 1 лютого 2022 року під час перетину кордонів враховуватиметься насамперед індивідуальний санітарний статус туриста, а не регіон його проживання.

Із цього правила існує виняток, що стосується країн із дуже високим рівнем циркулювання COVID-19. Про цю домовленість держав-членів повідомляється на офіційному порталі Європейської Ради та Ради ЄС, передає 1News.

Пресслужба пояснила, що для отримання дозволу на в’їзд передусім враховуватимуться: статус вакцинації, тестування чи одужання від COVID-19. У мандрівників обов’язково має бути документальне підтвердження свого статусу – чинний цифровий COVID-сертифікат ЄС.

Нові рекомендації стосуються внутрішнього пересування між країнами ЄС, а також поїздок за його межі й назад.

Водночас Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) продовжить публікувати карти регіонів держав-членів із вказуванням потенційного ризику зараження (зелений, помаранчевий, червоний, темно-червоний).

Якщо рівень захворюваності є вкрай високим і регіон відповідає темно-червоній зоні, держави ЄС повинні самостійно вживати заходів щодо поїздок. Їм рекомендується забороняти несуттєві подорожі й вимагати від невакцинованих осіб, які прибувають із цих районів, пройти тест чи обов’язковий карантин.

У Європейському Союзі змінили правила подорожей
Скриншот consilium.europa.eu
Скриншот consilium.europa.eu
Джерело: офіційний портал Європейської Ради та Ради ЄС
Back to top button