Цікаве

Як узаконити гараж на власній земельній ділянці?

Процедура узаконення гаража  нашій державі має безліч нюансів. Вони стосуються, передусім, порядку проходження цієї процедури та пакету документів, які знадобляться для легалізації права власності. Все залежить, наприклад, від того, в чиїй власності знаходиться земельна ділянка, на які розміщено гараж. В цій статті ми розглянемо, як узаконити гараж на власній земельній ділянці.

Як узаконити гараж на власній земельній ділянці?

Варіанти узаконення гаража на власній земельній ділянці

В контексті легалізації гаража дуже важливе значення відводиться земельній ділянці, на якій він розташований. Якщо ця земельна ділянка належить власнику гаража, процедура узаконення суттєво спрощується. Більш складною являється, наприклад, ситуація, коли гараж зведено у дворі багатоповерхівки.

Зверніть увагу: якщо гараж металевий, він не належить до категорії капітальних конструкцій. Саме тому реєстрація права власності не знадобиться. В цьому випадку знадобляться тільки документи на земельну ділянку. Що стосується капітальних споруд, знадобиться проходження загальної процедури (є два варіанти цієї процедури – через державний реєстр або через суд).

Для узаконення вже збудованого гаража існує декілька процедур. Кожна із них підійде в конкретному випадку. Окрім етапів узаконення гаража буде відрізнятися і необхідний пакет документів.

Якщо гараж знаходиться на ділянці землі, яка належить власнику, для його легалізації знадобляться наступні документи:

  1. Технічний та будівельний паспорт.
  2. Декларація про готовність об’єкта.

Після того, як у органі архітектурно-будівельного контролю буде отримано Витяг, право власності буде остаточно встановлено. Важливо: якщо гараж було побудовано до 1992 року, для його узаконення не знадобиться процедура введення в експлуатацію.

В деяких випадках може знадобитися узаконення гаража через суд. В цій ситуації треба буде надати наступні документи: технічний паспорт та технічний висновок, документи, які встановлюють право власності на гараж.

Варто звернути увагу на те, що безпечність експлуатації гаража має підтверджуватись проведеним технічним обстеженням. Після того, як суд задовольнить ваш позов щодо права на узаконення гаража, введення його в експлуатацію здійснюється через відповідний орган архітектурно-будівельного контролю. Підтвердженням права власності стане отримання Витягу. Більш детальна інформація за посиланням https://prikhodko.com.ua/.

узаконити гараж на власній земельній ділянці

Чи можна узаконити гараж без документів?

У випадках, якщо гараж вже було побудовано, але, при цьому, відсутні дозвільні документи, введення його в експлуатацію може супроводжуватися певними проблемами. Серед них:

  • Штрафні санкції за самовільне зведення гаража

Мінімальний розмір штрафних санкцій складає 50 НМДГ.

  • Неможливість під’єднати комунікації

При відсутності дозвільних документів власник не зможе під’єднати воду, електроенергію та ін.

  • Проблеми, пов’язані з продажем, даруванням, оформленням спадщини

Якщо гараж не узаконено, жодна із вказаних вище дій неможлива в діючому правовому полі. В деяких випадках на узаконення гаража може знадобитися до 6-ти місяців.

 

Back to top button