Цікаве

Як правильно зберігати сушені гриби: корисні лайфхаки

Мало зібрати хороший урожай грибів, його потрібно ще й правильно зберегти. Тоді вони ще довго зможуть порадувати вас насиченим смаком і стійким ароматом, попереджає 1News.

Існує кілька простих лайфхаків, як довше зберегти сушені гриби в цілості від комах, вогкості і сторонніх запахів.

Також зверніть увагу на загальні правила зберігання цього продукту, незалежно від того, на якій упаковці ви зупините свій вибір:

 1. Гриби дуже гігроскопічні і здатні швидко натягнути в себе вологу. Якщо вдома сиро, вони також відсиріють. А тому для їхнього довгого зберігання важливе сухе приміщення або герметична тара.
 2. Гриби надзвичайно ароматні і будуть пахнути, поширюючи далеко навколо себе свій специфічний запах, в тому числі і на сусідні продукти.
 3. Крім цього, вони також вбирають навколишні запахи , так що в результаті ви відчуєте, що навколо них готувалося і зберігалося.
 4. Гриби важливо правильно висушити. Шматочок готового сухого гриба при розламуванні повинен дзвінко хруснути .
 5. Якщо гриб пересушений , він при ламанні розкришиться.
 6. Якщо гриб не досушили – є ризик, що в подальшому він запліснявіє і зіпсується.
 7. Важливо при зберіганні періодично перевіряти якість грибів, щоб не пропустити їхнє псування.

Як правильно зберігати сушені гриби: лайфхаки

 • Лайфхак 1. Нитки
Як зберігати гриби

Гриби можна залишити на зберігання, як вони сушилися – нанизаними на нитки. Приміщення має бути темним, сухим, не жарким, добре провітрюваним. А самі гриби накрийте лляною або бавовняною тканиною , щоб уберегти від пилу і комах.

 • Лайфхак 2. Мішечки

 

Як зберігати гриби

Складіть сушені гриби в мішечки зі щільної тканини, заздалегідь прокип’ячені в сольовому розчині . Це на певний час запобіжить появі в них шкідників у вигляді харчової молі і жучків. Але тримати такі гриби слід подалі від пахучих продуктів.

 • Лайфхак 3. Картонні коробки
Як зберігати гриби

На дно картонних ящиків постеліть пергамент або кілька шарів паперу, висипте гриби тонким шаром і також прокладіть папером. Щоб запобігти потраплянню всередину комах і зменшити запах, заклейте коробки скотчем.

 • Лайфхак 4. Пластикові контейнери

 

Як зберігати гриби

 

Тримати сушені гриби також можна у пластиковій тарі. Її переваги – герметичність. Але будьте обережні, тому що пластик іноді має специфічний запах, який може передатися грибам. Крім того, важливо, щоб гриби були абсолютно сухими, щоб не запліснявіли.

 • Лайфхак 5. Пакети
Як зберігати гриби

 

Перевага пакетів у тому, що вони займають мало місця . Але мінус – зберігати гриби потрібно акуратно, щоб не придавити і не поламати. Зсипте сухі гриби у пакети, трохи притисніть, щоб вийшло зайве повітря, і зав’яжіть або заклейте. Відправляйте в темне прохолодне приміщення.

 • Лайфхак 6. Скляні банки

 

Як зберігати гриби

Це один із найкращих способів , який зберігає герметичність, сухість і запах. Перш ніж закладати гриби, банки потрібно ретельно помити, пропарити, наприклад, над чайником і висушити. Розкладіть у банки сушені гриби, не надто трамбуючи, щоб вони не поламалися, і накрийте звичайною капроновою кришкою. Далі банки з грибами поставте у темне прохолодне місце.

 • Лайфхак 7. Порошок

 

Як зберігати гриби

Якщо гриби сильно кришаться, їх можна перетерти і зберігати у вигляді порошку, при бажанні змішавши разом зі спеціями і сіллю, а потім додавати у страви за смаком. Зберігати такий грибний порошок краще в скляному посуді.

Джерело: Сьогодні

Back to top button