Як обрати професійного косметолога: корисні поради
Лікар дерматовенеролог і косметолог Наталя Чайка радить насамперед, попросити фахівця пред’явити диплом про вищу медичну освіту, адже тільки лікар має право робити ін’єкції краси.
В ході масштабного експерименту з’ясувалося, що коженп’ятий косметолог в Україні надає свої послуги без вищої профільної освіти, тобто не гарантує надання кваліфікованої допомоги в разі ускладнень.
Косметолог має ретельно проконсультувати клієнта і проінформувати про протипоказання до процедур. Під час прийому хороший фахівець запитує про:
- вагітність,
- лактацію,
- автоімунні захворювання,
- захворювання шкіри,
- активний герпес,
- захворювання з боку щитовидної залози,
- алергічні реакції.
Варто перевірити наявність у фахівця сертифікатів на препарати, щоб переконатися, що засіб дозволено для використання в ін’єкційній косметології.
Неодмінно слід звертати увагу на дотримання санітарних норм в косметологічному кабінеті, говорить Наталя Чайка:
Якщо ми робимо ін’єкції, обов’язково має оброблятися приміщення і кварцуватися. Наприклад, під час уколу формується рановий канал, а в повітрі є купа бактерій і мікроорганізмів.
Експерт радить не давати передоплату – це може бути шахрайством. Професійні косметологи не замовляють препарати для конкретного клієнта. У справжнього фахівця всі препарати завжди під рукою, і він ніколи не попросить передоплату.