Вся правда про аборт: чи дійсно це небезпечно
Наважуючись на переривання вагітності, жінка часто отримує дезінформацію щодо цієї процедури. Чи справді аборт настільки небезпечний для організму жінки і чи може вплинути на можливість в майбутньому стати мамою, розповіла наша постійна експертка, акушерка-гінекологиня, кандидатка медичних наук, ендокринологиня Анна Шаргородська, передає 1News.
Чи завжди аборт загрожує безпліддям для жінки?
Аборт, на який жінка наважується з різних причин – завжди для неї стрес як фізичний, так, природно, психологічний, а ще й гормональний. Згідно із законодавством України, аборти в країні дозволені: порядок надання медичної допомоги за небажаної вагітності, допустимі терміни, особливі умови і деталі визначення показань до такої операції визначаються наказом МОЗ України.
Часто жінці доводиться робити аборт не тільки через незаплановану вагітність, а тому, що вона не може виносити дитину через стан здоров’я або, на жаль, майбутній малюк не виживає: тому заборона на аборти викликає обурення у багатьох, зокрема і знаменитостей.
Тому етичну сторону питання залишимо осторонь, проте розберемося, як впливає аборт на фертильність жінки.
Оскільки аборт досить сильно травмує ендометрій – це назва внутрішнього шару матки, до якого прикріплюється ембріон. Крім самого аборту також слід враховувати деякі фактори, які можуть в майбутньому вплинути як на спроби знову завагітніти, так і на сприятливий перебіг нової вагітності. Ускладнення після переривання вагітності можуть викликати:
- Вакуум-аспірація, тобто вискоблювання. За цієї процедури може порушитися наростання ендометрія, виникнути запальний процес, а також розвинутися ендометріоз – коли ендометрій розростається за межі матки.
- Фармакологічний аборт або медикаментозне переривання. У цьому випадку, за неповного скорочення матки залишки плодових оболонок можуть привести до утворення плацентарних поліпів. Також після медикаментозного аборту можуть розвинутися кісти, активізуються вже наявні і можуть з’явитися нові освіти.
Як часто після аборту може виникнути безпліддя?
Після аборту ризик розвитку вторинного безпліддя становить від 2 до 7%. Чим раніше була перервана вагітність, тим менший ризик, що потім не вийде більше завагітніти. І навпаки – чим більший строк вагітності, на якому її переривають, тим вище ймовірність розвитку ускладнень.
Але є самі методи профілактики ускладнень?
Звичайно, але як уже сказано, дуже важливий строк вагітності та метод, яким її перервали. Щоб уникнути розвитку хронічних запальних захворювань після аборту, лікарю необхідно своєчасно призначити протизапальну антибактеріальну терапію. З урахуванням виявлених у жінки збудників.