Цікаве

Всесвітній день книги: історія та цікаві факти

У п’ятницю, 23 квітня, відзначається Всесвітній день книги та авторського права. Це свято було проголошено 1995 року резолюцією № 3.18, прийнятою на 28-й сесії ЮНЕСКО.

Як вказувалося в документі, мета свята – просвіта та розвиток культурних традицій, а також привернення уваги до ролі книгияк найбільш важливого і надійного сховища знань. Про те, як відзначається свято, розповідає 1News.

Історія і традиції Дня книги

1926 року король Іспанії Альфонс XIIIзаснував День іспанської книги. Датою було обрано 23 квітня – день смерті письменника Мігеля Сервантеса.

У Барселоні свято збіглося з днем вшанування пам’яті покровителя Каталонії святого Георгія, коли влаштовувався грандіозний книжковий ярмарок. Саме там зародилася традиціядарувати троянду тому, хто купив книгу.

23 квітня також померли англійський драматург Вільям Шекспір і перуанський письменник Інка Гарсіласо де ла Вега. Як наголошується в резолюції ООН, цього дня доречним є проведення книжкових виставок і ярмарків.

23 квітня відзначається Всесвітній день книги і авторського права

П’ять цікавих фактів про книги

  • 1994 року Білл Гейтс за 30,8 мільйона доларів купив “Кодекс Лестер” Леонардо де Вінчі, що зробило цю книгу найдорожчою з колись куплених. Кожну її сторінку було відскановано для створення цифрової версії, яка сьогодні доступна для читання інтернеті.
  • Найбільший штраф за прострочене повернення книги було виписано в Публічній бібліотеці Іллінойсу, США. Він становить 345,14 долара і занесений в Книгу рекордів Гіннесса. Така сума виросла з пені за 2 центи на день за книгу дитячих віршів “Дні і справи”, яку повинні були здати 19 квітня 1955 року народження, але тільки через 47 років її виявила в будинку своєї матері мешканка Іллінойсу. Чек з відповідною сумою було подаровано бібліотеці.
У День книги проходять книжкові виставки та ярмарки
  • Найбільша бібліотека в світі – Бібліотека Конгресу у Вашингтоні, яку було засновано 1800 року. Сьогодні в ній – понад 38 мільйонів книг;загальна протяжність книжкових полиць досягає майже 1,2 тисячі кілометрів.
  • Біблія, вперше опублікована в 15 столітті, є найбільш продаваною книгою в історії. Згідно з опитуванням Біблійного товариства, з 1815 по 1975 рік було продано більше 2,5 мільярда примірників.
Біблія є найбільш продаваною книгою в історії
  • У списку найбільш продаваних сучасних книг лідирують “Над прірвою в житі” Джерома Селінджера, “Алхімік” Пауло Коельо, “Думай і багатій” Наполеона Хілла, “Код да Вінчі” Дена Брауна, “Лев, чаклунка і платтяна шафа” Клайва Льюїса, “Сон у червоному теремі” Цао Сюецінь, “Вона: Історія пригод” Генрі Хаггарда, “Десять негренят” Агати Крісті, “Гаррі Поттер і філософський камінь” ДжоанРоулінг, “Маленький принц” де Сент-Екзюпері.

Джерело: Обозреватель

Back to top button