Цікаве

Вперше за 50 років: американський корабель сів на Місяці

Вперше за 50 років: американський корабель сів на Місяці

Фото: twitter.com/JeffKoons
Odysseus здійснив посадку на Місяці

Космічний корабель Odysseus, що стартував із Землі 15 лютого, висадився в автономному режимі.

Приватний посадковий космічний апарат Intuitive Machines Inc. під назвою Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця, повідомили у NASA.

Генеральний директор компанії Intuitive Machines під час прямої трансляції зазначив, що корабель знаходиться на поверхні супутника та передає слабкий, але стійкий сигнал.

“Ми можемо підтвердити, що наш апарат на Місяці і ми отримуємо сигнал, Odysseus знайшов новий прихисток”, – поінформував під час трансляції керівник польоту Odysseus.

Космічний корабель, що стартував із Землі 15 лютого, висадився в автономному режимі. Поки не зрозуміло точне місце посадки, інженери продовжують аналізувати дані від приладів космічного корабля.

Центр управління польотом на короткий час втратив зв’язок з апаратом. На відновлення сигналу та підтвердження факту посадки пішло близько десяти хвилин. Як повідомило після підтвердження успішної посадки NASA, Odysseus торкнувся місячної поверхні о 23:24 за Гринвічем.

Ця місія стала першою успішною приватною спробою приземлитися на Місяць і першою більш ніж за 50 років успішною м’якою посадкою для США. Востаннє американський модуль спускався на поверхню супутника 1972 року під час місії Аполон-17.

Раніше Odysseus, під час своєї дороги до Місяця, надіслав перші фото, зроблені в космосі. 

SpaceX запустила на Місяць приватний посадковий апарат

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button