Вода на Землі давніша за Сонце – вчені
Дослідники припускають, що у Всесвіті може бути багато екзопланет, що містять воду, і вони можуть бути придатними для життя.
Група астрономів з’ясувала, що вода на Землі зародилася в міжзоряному просторі п’ять мільярдів років тому, і вона давніша за Сонце. Про це повідомляє Nature.
Зокрема, вчені виявили проблиск водяної пари навколо молодої зірки V883 Оріоніса, що дозволило виміряти співвідношення двох ключових версій води в зірковій системі.
Результати показали, що склад води схожий на вміст води у багатьох тілах нашої Сонячної системи, тим самим експерти вважають, що більшість води на нашій планеті походить з міжзоряного пилу, що існував до народження Сонця.
Відомо, що V883 Оріоніс оточена простором газу та пилу – відомим як протопланетний диск, з якого можуть з’явитися планети, комети, які можуть бути носіями води у вигляді льоду та інші небесні тіла.
“Ми вважаємо, що вода, яка нарешті потрапляє на диск і в комети, утворилася ще до того, як сформувалася зірка. Ці молекули води утворилися в міжзоряному просторі на поверхнях дуже крихітних порошин”, – сказав астроном із Національної радіоастрономічної обсерваторії Джон Тобін.
Раніше повідомлялося, що вчені з Університету Ньюкасла у Великій Британії заявили, що до кінця століття близько половини з 215 тисяч льодовиків зникнуть з лиця Землі.
Curiosity знайшов сліди озера на горі Марса
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news