Цікаве

Вчені знайшли у Китаї найдавніші свідчення вживання пива

Дослідники зауважують, що, найімовірніше, це не було пиво в сучасному розумінні, а злегка зброджений солодкий напій, пише 1NEWS з посиланням на novyny.live.

На півдні Китаю виявили свідчення вживання пива 9 тисяч років тому. Найімовірніше, це було частиною ритуалу з вшанування померлих.

Зазначається, що на місці поховання у Цяотоу в східній провінції Чжецзян були знайдені давні горщики. Їх виявили в насипу (висота 3 м над рівнем землі), який був оточений рукотворним ровом (шириною 10-15 м і глибиною 1,5-2 м).

У насипу також перебували два людські скелети та високоякісні керамічні посудини, чимало із яких виявилися цілими. Посудини були різної форми та розмірів, деякі – схожі на сучасні чарки. Сім із 20 посудин, зокрема, мали тонке горлечко.

У витягнутих із внутрішньої поверхні горщиків рештках рідини виявили сліди крохмалю, а також цвілі і дріжджів, що відповідають процесу бродіння пива.

Завдяки аналізу залишків горщиків з Цяотоу наші результати показали, що керамічний посуд використовували для зберігання пива в найзагальнішому сенсі – тобто ферментованого напою з рису“, – зазначив співавтор дослідження, доцент кафедри антропології в Дартмуті Чжу Хоуцун Ван.

Дослідники зауважують, що, найімовірніше, це не було пиво в сучасному розумінні, а злегка зброджений солодкий напій мутного кольору.

 

 

 

 

Back to top button