Цікаве

Вчені з’ясували причину частих ураганів на Бермудах

Вчені проаналізували результати спостережень за ураганами біля Бермудських островів за останні шістдесят з гаком років і прийшли до висновку, що вітер став значно сильнішим через підвищення температури океану і повітря. Виною всьому – глобальне потепління на Землі, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Фахівці повідомили, що на підставі багаторічних спостережень вони вирахували, що в радіусі ста кілометрів від Бермудських островів швидкість ураганів збільшилася на шістдесят один кілометр за шістдесят чотири роки. Тобто, приблизно кожні десять років вітер посилюється на 10 км / год, повідомляє Environmental Research Letters.

Одночасно з цим і середньорічна температура поверхні води збільшилася на один градус Цельсія. Але і це не все: урагани в Атлантиці в безпосередній близькості від Бермудських островів стали траплятися в два рази частіше через підвищення температури.

Фахівцям давно відомо, що чим вище температура поверхні морської води, тим більше ураганів і тропічних циклонів формується над морем. Тепер же з’ясувалося, що підвищення температури на глибині 50 метрів теж відіграє значну роль у виникненні штормів.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button