Цікаве

Вчені виявили в льодовиках Антарктиди оазис стародавнього життя

Фахівці з Центру полярних та морських досліджень імені Гельмгольця та Інституту Альфреда Вегенера виявили давню оазу на території Антарктиди, пише 1news з посиланням на Діалоги.

Вчені розповіли, що в районі станції Ноймайєр 3 є унікальне місце, розташоване просто серед льодовиків.

За їхніми словами, їм вдалося пробурити кілька свердловин у великому льодовику, і пізніше вони виявили свідчення стародавнього життя. У цьому районі дослідники знайшли багату біологічну різноманітність видів. Виявилося, що під льодами ховаються різні мікроорганізми. Під час дослідження вчені виявили 77 видів організмів, яким вдалося вижити у льодах Антарктиди. Як пояснили вчені, більшість виявлених видів може харчуватися фітопланктоном, хоча в таких умовах водорості і рослини просто не виживають.

Поки що вчені не можуть зрозуміти, як цим організмам вдалося виживати протягом тисяч років у найсуворіших умовах. Вони не виключають, що на великій глибині під льодовиками можуть бути водорості, які потрапляють до Антарктиди з відкритих водойм. Завдяки такому нюансу створена міцна харчова мережа, яка постійно підживлюється. У той же час вчені додали, що останніми роками льодовики стрімко тануть, і виявлені ними організми можуть просто зникнути.

 

 

 

 

Back to top button