Цікаве

Вчені вперше побачили, як чорна діра “стріляє” по сусідній галактиці

Вчені вперше побачили, як чорна діра стріляє по сусідній галактиці

Фото: space.com
Чорна діра у галактиці RAD12

З чорної діри вилітає у бік галактики RAD12-B потік плазми, який тягнеться більш ніж на 440 000 світлових років.

 
Індійські вчені змогли виявити, як в одній з галактик чорна діра викидає у сусідню галактику струмінь плазми. Про це повідомляє Space.
 
Зазначається, що унікальна чорна діра розташована у галактиці RAD12, і її плазмовий струмінь “стріляє” у сусідню галактику RAD12-B. Розташовані на відстані близько мільярда світлових років від Землі, ці дві галактики перебувають у процесі зіткнення та злиття.
 
Струмені плазми, які викидають чорні дірки, завжди є парним явищем. Тільки кожен струмінь вилітає у космос за різних напрямків. Унікальність ситуації з RAD12 полягає в тому, що її чорна діра, схоже, викидає лише один струмінь, який спрямований у бік іншої галактики.
 
“Ми раді, що виявили рідкісну систему, яка допомагає нам зрозуміти зворотний зв’язок радіовипромінювання надмасивних чорних дірок із зіркоутворенням галактик під час злиття”, – сказав керівник дослідження Ананда Хота, доцент кафедри атомної енергії Університету Мумбаї в Індії.
 
Раніше повідомлялося, що під час зіткнення двох нейтронних зірок стався викид струменя речовини, яка вилетіла у космос зі швидкістю, що у сім разів перевищує швидкість світла.
 
Телескоп Вебба показав зіркове танго
 
Новини від 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button