Цікаве

Вчені створили екзоскелет, який надасть людині надзвичайну силу

Американська компанія Sarcos Robotics представила серійну версію екзоскелета Guardian XO, який дозволятиме людині підіймати вантаж вагою більше 90 кілограм, при цьому наватаження відчуватиметься приблизно на 4 кілограма, повідомляє 1NEWS з посиланням на ukrrain.com.

На створення досконалої версії компанія витратила декілька років. Масивна конструкція прикріплюється до людини за допомогою ременів і спеціального жилета, після чого робот починає дублювати дії людини, повторювати рухи і враховувати зусилля. За словами розробників, співвідношення зусиль Guardian XO і людини може становити 20 до 1.

Робот складається з безлічі секцій, що здійснюють рух за допомогою електромоторів. Їх робота обмежена механічно, а також програмно.

Екзоскелет працює на батареї, її вистачає на дві години роботи. При необхідності батарею можна легко замінити, а якщо в процесі роботи Guardian XO втратить живлення, то руки робота плавно опустяться вниз, а не різко впадуть.

Sarcos Robotics планує надавати свій екзоскелет в оренду клієнтам за ціною близько 100 тис. доларів на рік. Доступною для більшості клієнтів інновація стане в кінці 2020 року, але деякі компанії отримають серійні екземпляри Guardian XO вже в січні.

Що ж чи буде поставка такої новинки в Україну поки невідомо, однак така штука однозначно полегшить життя людини.

 

Останні новини

Back to top button