Цікаве

Вчені попередили про можливий суперспалах на Сонці

На сонцеподібній зірці EK Draconis спостерігався потужний суперспалах і значний корональний викид маси. Учені вважають, що це є попередженням Землі, адже, якщо подібне станеться на Сонці – можуть бути катастрофічні наслідки, передає 1news з посиланням на novyny.live.

Як зазначається, EK Draconis розташована на відстані 111 світлових років від Землі й приблизно такого ж розміру, як Сонце, проте набагато молодша. Їй усього 100 мільйонів років, тоді як нашому Сонцю 4,6 мільярда років.

У квітні 2020 року астрономи спостерігали, як EK Draconis вивергала хмару розпеченої плазми. Такий викид корональної маси був у 10 разів більший, ніж найпотужніший із будь-коли зареєстрованих від зірки, схожої на Сонце.

Корональні викиди маси – один із елементів сонячної активності. Це такі собі бурі, що регулярно відбуваються з нашим Сонцем. Однак вони не настільки масштабні, як викид енергії та заряджених частинок, вивергнутий EK Draconis.

Науковці припускають, що гігантський спалах може також статися на Сонці. А це, на їхню думку, потенційно може завдати шкоди сигналам GPS і призвести до відключення електричних мереж. Експерти вважають, що такий спалах теоретично можливий, але відбуватиметься не частіше, ніж раз на декілька тисяч років.

 

 

 

Back to top button