Цікаве

Вчені перетворили вуглекислий газ на біопластик

Вчені перетворили вуглекислий газ на біопластик

Фото: PNAS
ПГБ накопичується всередині клітин бактерії

Дослідники провели низку експериментів і тепер вважають, що розроблена ними установка є у 20 разів продуктивнішою за інші.

Інженери-хіміки з Кореї винайшли спосіб, як можна перетворити вуглекислий газ на біопластик. Вони зробили це за допомогою бактерії, яка буквально поглинає вуглекислий газ з повітря і перетворює його на корисний матеріал, пише Science Alert.
 
Задля цього науковці розробили прототип двокомпонентної системи за допомогою бактерії Cupriavidus necator.
 
“Перший етап являє собою електролізер, за допомогою якого газоподібний двоокис вуглецю перетворюється на форміат. Далі він подається до резервуару для бродіння, де насичується бактеріями. Відзначимо, що Cupriavidus necator гарно відомі своєю здатністю синтезувати сполуки вуглецю, наприклад політригідроксибутират (біорозкладний пластик ПГБ). Бактерії поглинають ферментовану сировину і накопичують гранули біорозкладного ПГБ, який далі можна буде виокремити”, – сказано у повідомленні.
 
Цей розчин під час електролізу циркулює по резервуару для бродіння, в якому є мембрана, що розділяє його на дві камери. У результаті бактерії самоізолюються від побічних продуктів, що виникають під час електролізу.
 
“Якщо цей процес живити з відновлюваних джерел, то інженери зможуть створити максимально екологічний спосіб для створення біопластику без використання викопного палива. Водночас буде використовуватися вуглекислий газ, а це дозволить сповільнити глобальне потепління планети”, – додали вчені.
 
Нагадаємо, світ подолав “точку неповернення” глобального потепління, і навіть повне скорочення викидів вуглекислого газу не зупинить зростання температур.
 
Викиди CO2 у світі оновили рекорд у 2022 році
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button