Цікаве

Вчені перенесли музику зі снів у реальність

Вчені перенесли музику зі снів у реальність

Фото: Скріншот
Вчені перенесли музику зі снів у реальний світ

Вся система заснована на практиці усвідомлених сновидінь: знання того, що ви спите, поки ви спите

Команда стартапу REMspace створила комбінацію апаратного і програмного забезпечення, яка дозволяє декодувати мелодію, відтворену за допомогою рухів рук, у записану. Про це пише Science Alert.

“Вся система заснована на практиці усвідомлених сновидінь: знання того, що ви спите, поки ви спите. Дослідники десятиліттями намагалися розгадати процес передачі інформації в мозок і з нього під час усвідомлених сновидінь. Відомо, що під час сну люди залишаються заблокованими через нормальну втрату м’язової активності – простими словами, ми фізично не здатні грати на гітарі або постукувати по клавіатурі. Однак сплячих все ж можна навчити рухатися під час сну – це ми і зробили в ході нового дослідження”, – розповіли розробники.

За їх словами, четверо тих, хто практикує усвідомлені сновидіння, були навчені відтворювати музичні ритми, напружуючи м’язи рук, на яких попередньо були встановлені датчики електроміографії (ЕМГ). Потім реципієнтів попросили викликати усвідомлені сновидіння і повторити завдання під наглядом у лабораторії.

Учасників навчали грати ритм We Will Rock You гурту Queen за допомогою рук. У результаті троє з них підтримали цей ритм і під час сну. Ці сигнали були оброблені спеціальною програмою для інтерпретації ритму і відтворення ритму пісні.

“Для того, щоб це стало можливим, будуть потрібні люди, які практикують усвідомлені сновидіння. При цьому статистика показує, що більшість людей на планеті ніколи не мала досвіду усвідомлених сновидінь. Поки ця технологія не отримає подальшого розвитку, якщо ви хочете запам’ятати мелодії зі снів, вам доведеться наспівувати мелодію в застосунку для запису, щойно ви прокидаєтеся, – але це дослідження показує, що тут є великий потенціал”, – заявили розробники.

Нагадаємо, раніше вчені назвали найкращі пози для сну.

Поганий сон може спричинити сліпоту – вчені

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button