Цікаве

Вчені: готувати їжу на рослинній олії небезпечно

Готувати їжу з використанням рослинних олій аж ніяк не безпечно, оскільки при підвищеній температурі з цих олій виділяються токсичні для організму речовини.

Таким висновком, зокрема, завершилася робота вчених Оксфордського університету.

Ці фахівці встановили, що нагрівання рослинних олій веде до зростання концентрації альдегідів – речовин, з впливом яких пов’язані високі ризики розвитку раку, хвороб серця і деменції. Як приклад дослідники привели класику британської кухні-блюдо Fish and Chips, що представляє собою смажені рибу з картоплею.

Проведений ними аналіз показав, що в цій страві, приготованій, як того і вимагає рецепт, на рослинній олії, вміст токсичних речовин в 100-200 разів перевершує добовий безпечний для людини. ліміт, певний віз.

«На противагу цьому смаження на вершковому маслі або на свинячому жирі призводить до виділення значно меншої кількості альдегідів», – стверджують вчені.

Втім, в ряду рослинних олій все ж знайшовся виняток. Як з’ясувалося при проведенні експериментів, готування на оливковій олії також не підвищує в готових стравах рівень потенційних канцерогенів, якими є альдегіди.

Back to top button