Цікаве

Вчені довели, що сонячне світло “вбиває” коронавірус

Однак не усе ультрафіолетове випромінювання знищує коронавірус

Науковці з Каліфорнійського університету у Санта-Барбарі підтвердили, що сонячне світло вбиває коронавірус SARS-CoV-2 у людській слині, при чому робить це у 8 раз швидше, ніж вважалось раніше.

Про це інформує 1NEWS.

Однак не усе ультрафіолетове випромінювання знищує коронавірус. Промені UV довгої хвилі (UVA) занадто слабкі, щоб вплинути на інфекцію, а от промені UV середньої хвилі (UVB) вбивають коронавірус у людській слині за 10-20 хвилин, передає Science Alert.

Що стосується променів короткої хвилі UVC, то вони також гарно справляються із коронавірусом, однак цей тип ультрафіолету зазвичай не контактує з поверхнею Землі через озоновий шар.

«UVC відмінно підходить для лікарень. Але в інших середовищах – наприклад, на кухнях або в метро – УФС буде взаємодіяти з твердими частинками і виробляти шкідливі речовини», – говорить співавтор і токсиколог з Університету штату Орегон Джулі Макмеррі.

Дослідники з’ясували, що коронавірус також більше піддається впливу сонячних променів, ніж вірус грипу. Вважається, що у сонячний день на повітрі 90% частинок COVID-19 руйнується протягом півгодини, тоді як узимку коронавірус може жити у таких умовах кілька днів.

«Теорія передбачає, що інактивація працює, коли UVB впливає на РНК вірусу, пошкоджуючи його», – пояснив член команди учених Луццатто-Фегіз.

Джерело: UANews

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button