Вчені довели можливість непорочного зачаття
У зоопарку Сан-Дієго пара каліфорнійських кондорів вилупилася з незапліднених яєць, пише 1news з посиланням на Апостроф.
Це перший випадок партеногенезу, зафіксований у цього виду птахів.
Партеногенез – це статеве розмноження, при якому зародження ембріона відбувається без участі самця. Плід розвивається з яйцеклітини матері, отримуючи від матері не половину, а всі 100% генетичної інформації. Раніше партеногенез спостерігали у ящірок, комодських варанів, курей, індичок, домашніх голубів та деяких інших хребетних. У комах та членистоногих він зустрічається частіше.
Унікальний випадок виявили випадково, коли перевіряли генетичний матеріал кондорів у зоопарку.
Дві самки кондорів провели потомство, яке вчені пов’язали з ними, але не виявили зв’язку з особами чоловічої статі.
Нині цих кондорів уже немає. Один із них помер у 2003 році у віці двох років, а інший — у 2017 році у віці восьми років.
“Ці знахідки є першою заснованою на молекулярних маркерах ідентифікацією факультативного партеногенезу у видів птахів, особливо самок, що знаходяться в регулярному контакті з фертильними самцями”, – йдеться в дослідженні.
Цей рідкісний вид знаходиться на межі вимирання. Дослідники вже більше 30 років проводять великі дослідження в галузі генетики, сподіваючись врятувати цих птахів.