Цікаве

У Польщі знайшли золоту каблучку із зображенням дволикого бога

У Польщі знайшли золоту каблучку із зображенням дволикого бога

Фото: arkeonews.net
золота каблучка з незвичайним дизайном

Дослідники відзначають, що зображення на каблучці не відповідає традиційній християнській символіці, яку зазвичай можна побачити на артефактах тієї епохи.

Під Вавельським замком, колишньою резиденцією польських королів у Кракові, знайшли золоту каблучку з незвичайним дизайном, яка, ймовірно, датується XI або XII століттям. Про це повідомляє Arkeonews.

За словами вчених, зображення на персні не відповідає традиційній християнській символіці. Прикраса, яка включає щит з двома протилежними обличчями, може відсилати до Януса, дволикого римського бога, і свідчити про високий рівень місцевої майстерності. Його вважали покровителем початку і кінця, входів і виходів, змін тощо.

Перстень має товщину 1,5 мм, діаметр 4 мм та окружність 57 мм. Каблучка оздоблена, що робить її вкрай незвичною. Адже у Польщі знайдено лише кілька ранньосередньовічних золотих перстнів, які не мають орнаменту або мають прості геометричні візерунки.

Дослідник Єжи Тшебінський вважає, що перстень, ймовірно, був місцевим виробом і міг належати еліті за часів П’ястів, першої династії Польщі, яка правила від заснування держави в Х столітті до XIV століття. Форма персня є типовою для тієї епохи в Польщі.

Раніше повідомлялося, що у Південному Оксфордширі археологи виявили ковальську майстерню залізного віку, що датується 770-515 роками до нашої ери. 

У Кенії знайшли “аркаду” стародавніх ігрових дощок Манкала

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button