Цікаве

У Китаї створили поїзд на магнітній подушці, який рухається зі швидкістью до 600 км/год

Очікується, що такий вид транспорту буде дешевше в експлуатації, ніж літаки, але без втрати швидкості пересування, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Китайські інженери створили потяг на магнітній подушці, який може розігнатися до 600 км/ч. Стверджується, що це перша у світі подібна модель. Максимальна швидкість такого транспорту, який не торкається рейок, близька до нижнього порогу середньої швидкості пасажирського літака – від 500 км/год до 900 км/ч.

20 липня поїзд вперше виїхав з виробничої лінії на північному сході країни – в місті Циндао.

Маглев-поїзд повністю розроблений в Китаї – компанією CRRC. У 2019 Reuters називало її найбільшим у світі виробником пасажирських поїздів. Над проектом почали працювати в 2016 році.

Поїзд працює на магнітній подушці – утримує його над дорогою, рухає і керує ним сила електромагнітного поля, тому потяг не торкається поверхні рейки при русі. За рахунок цього знижується рівень шуму.

На максимальній швидкості новий поїзд зможе подолати відстань між Пекіном і Шанхаєм, а це більше 1000 км, приблизно за дві з половиною години. При цьому на літаку той же шлях займе три години, на високошвидкісному потязі – п’ять з половиною годин.

Поїзд може складатися з двох-десяти вагонів, кожен з них здатний вмістити понад 100 пасажирів.

Експлуатація таких левітуючих у магнітному полі поїздів почнеться нескоро. Але за  десять років у КНР буде до дев’яти високошвидкісних ліній протяжністю до 1000 км. Очікується, що такий вид транспорту буде дешевше в експлуатації, ніж літаки, але без втрати швидкості пересування.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button