У Британії знайшли монету, яка змусила переглянути історію острова
Монета збіглася у часі з першим римським набігом Юлія Цезаря на Британію 55 року до н. е., коли римський полководець висадився на узбережжі Кента з 20 000 солдатів.
У Британії археолог-аматор Льюїс Фадж знайшов монету, яка змусила переглянути історію острова. Артефакт відкрив ім’я раніше невідомого короля. Монета – 50 р. до зв. е. з ім’ям короля Есунертоса. Фадж знайшов її у полі в Хемпширі. Про це пише Daily Mail.
Початкова вартість монети оцінювалася приблизно в 4000 фунтів стерлінгів (5000 доларів США), але вона перевершила всі очікування, коли її виставили на аукціон Spinks Auction. Там сума становила 20 400 фунтів стерлінгів (25 500 доларів США).
“Я на сьомому небі від щастя. Якби не люди в аукціонному залі, я б стрибав навколо. Колекціонери, з якими я розмовляв, були вражені. Я дуже радий, що не прийняв їхні приватні пропозиції до аукціону. .Думати, що моя знахідка породила власну сторінку у Вікіпедії – неймовірно”, – сказав Фадж.
Провідні експерти залізної доби проаналізували монету і вважають, що вона пов’язана з видатною чоловічою фігурою, відомою як IISVNIRTOS або Esunertos, яка перекладається як “Могутній, як бог Ісус”. Одна з теорій припускає, що Есунертос міг правити як король із форту Дейнбері.
Монета збіглася у часі з першим римським набігом Юлія Цезаря на Британію 55 року до н. е., коли римський полководець висадився на узбережжі Кента з 20 000 солдатів.
Незважаючи на протистояння з кельтськими воїнами на березі, римляни зіткнулися з труднощами при спробі висадки через неспокійне море і, зрештою, були змушені повернутися додому.
На лицьовій стороні монети зображено назву Есунертос латинською мовою, потерту голову Аполлона, утворену трьома переплетеними рядами півмісяців, спрямованих назовні, колесо з сімома зубцями в центрі замість вуха і променисте око з променистим шипом.
На реверсі монети видно коня з трьома хвостами та з клешнеподібною нижньою щелепою для обличчя та лінійним вухом, з розпушеною гривою, ярмом або черепом над головою, 8-спицевим колесом над спиною коня та подвійним або потрійним кільчастим амулетом внизу.
Потенційне правління Есунертоса почалося задовго до римського вторгнення та окупації Британії, яке відбулося у 43 році нашої ери під час правління імператора Клавдія. Це робить це відкриття ще цікавішим, оскільки воно дозволяє зробити знімок доримської епохи в Британії.
Нагадаємо, Національний банк України з нагоди 300-річчя від дня народження українського філософа та педагога Григорія Сковороди випустив срібну монету номіналом 20 грн.
У Канаді створили присвячену Україні монету із золота
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp