Сири з блакитною цвіллю: користь та як правильно вживати
Сир з блакитною цвіллю виробляється за особливою технологією, з використанням “культурних” видів блакитної цвілі роду Penicillium. Категорія таких елітних сирів включає в себе продукти з характерним зеленуватим або блакитним відтінком сирної маси, особливою текстурою і вираженим, гострим ароматом, інформує 1News.
Найвідомішими сортами серед сирів з цвіллю є Дор Блю, Рокфор і Горгонзола. Більш м’яким см аком і вишуканим ароматом володіють сири Брі і Бресс Блю.
Відомі й інші види блакитних сирів, крім технології виготовлення вони розрізняються по консистенції, аромату і присмаку, оцінити які здатні тільки справжні гурмани.
Корисні властивості сирів з блакитною цвіллю
Сири з блакитною цвіллю дуже корисні, їх цінність включає в себе наступні властивості:
- протизапальну дію;
- поліпшення травлення;
- відновлення гормонального фону;
- нормалізація психоемоційного стану, посилення вироблення серотоніну, усунення наслідків стресів і перевтоми;
- ефективна боротьба з безсонням;
- захист від негативного УФ-випромінювання, посилення вироблення меланіну в шкірних покривах;
- підтримка серцево-судинної системи, посилення кровообігу.
Крім того, елітні сорти сиру надають омолоджуючу дію, ранозагоювальний і регенеруючий ефект.
Шкода і протипоказання
Блакитні сири не рекомендується їсти у великих кількостях, досить 50 грамів на добу. Натщесерце такий продукт краще не вживати, крім того “культурна” цвіль може стати причиною таких подібних дій:
- дисбактеріоз, порушення мікрофлори кишечника;
- загострення вже наявних хвороб шлунково-кишкового тракту;
- алергічні реакції при індивідуальній непереносимості пеніциліну.
Не рекомендуються блакитні сир вагітним і під час годування груддю, в іншому продукт дуже корисний і може використовуватися навіть в якості антистресового засобу і для поліпшення кровообігу.
Як правильно їсти сир з блакитною цвіллю
Блакитні сири найчастіше подаються у вигляді самостійної закуски або в складі сирних тарілок. Дуже добре всі види сирів з цвіллю поєднуються з винами, грушами і виноградом, повною мірою розкриваючи свої унікальні смакові властивості. На основі блакитних сирів готують делікатесні салати і соуси, в невеликій кількості цей продукт можна додавати до м’яса і навіть в піцу.
Найкраще блакитні сири поєднуються з такими продуктами:
- хрусткі хлібці;
- фрукти (ідеальним варіантом є виноград або груша);
- крекер;
- практично всі види овочів;
- гарячі супи.
Але, на відміну від звичайних сирів, сорти з цвіллю треба правильно подавати. Починати своє знайомство найкраще з брі, щоб мати можливість звикнути до досить специфічного смаку і запаху. Після цього можна переходити до інших сортів, з більш різкими запахами і вираженим смаком. Перед подачею на стіл сир слід нагріти до кімнатної температури, різати його треба дуже акуратно, намагаючись не змастити красивий малюнок, утворений цвіллю.
Джерело: Ukr.Media