Цікаве

Суд задовольнив позов Портнова і зобов’язав Міносвіти “переписати” шкільні підручники з історії, а також заборонив у Києві вшановувати пам’ять деяких історичних діячів

Також суду постановив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань МОН на користь Портнова 1 681, 60 грн – як понесені ним судові витрати

Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов ексзаступника керівника адміністрації президента Януковича Андрія Портнова і зобов’язав Міністерство освіти переглянути підручник з історії щодо висвітлення подій Революції Гідності.

Про це інформує 1NEWS.

“Адміністративний суд виніс рішення за моїм позовом у судовому процесі, що тягнувся майже рік. Суд зобов’язав Міністерство освіти і науки переглянути дитячі підручники історії 5-11 класів, в яких попередній політичний режим намагався героїзувати і міфологізувати низку державних злочинців і учасників масових заворушень 2013-2014 рр”, – розповів Портнов.

Також суду постановив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань МОН на користь Портнова 1 681, 60 грн – як понесені ним судові витрати.

Згідно з матеріалами суду, Портнов спершу звертався до МОН з проханням перевірити 8 підручників для 5 та 11 класів з історії України, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках.

А також переглянути інші підручники, посібники і навчальні програми, які затверджені або рекомендовані для використання у навчальному процесі Міністерством освіти і науки і які містять опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції Гідності “на предмет подання повної, достовірної та об`єктивної інформації”.

Але МОН відповів, що під час конкурсного відбору проєктів підручників, їх перевіряли експерти, а обґрунтованість експертних висновків розглядала конкурсна комісія.

Після цього Портнов звернувся до суду.

У позові він заявляв, що у підручниках виклад нової історії з 2013 року (Розділ Революція Гідності) містить “ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду”.

Окружний адмінсуд Києва також заборонив Київській міській держадміністрації відзначати річниці днів народжень низки українських діячів.

Позов у справі також подав ексзаступник глави Адміністрації Президента Януковича Андрій Портнов.

Заборона стосується святкування пам’ятних дат і ювілеїв восьми історичних діячів:

  • полковника Армії Української Держави Івана Полтавця-Остряниці;
  • полковника Української повстанської армії Василя Левковича;
  • полковника УПА Василя Сидора;
  • полковника УПА Василя Галаси;
  • письменника і журналіста Власа Самчука;
  • письменника і політика Юрія Липи;
  • українського вченого і редактора Енциклопедії українознавства Володимира Кубійовича;
  • голови Проводу Організації українських націоналістів Андрія Мельника.

У позові Портнов зазначив, що Юрій Липа нібито «відомий своїми антисемітськими висловлюваннями і закликами», а серед інших згаданих діячів є і ті, що нібито «тісно співпрацювали з німецькими нацистами». Чиновник часів Януковича також послався на закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їхньої символіки.

У КМДА зазначили, що рішення про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв цих історичних діячів було направлено на розвиток історичної свідомості українців і збереження національної пам’яті. Також у відомстві зазначили, що вибирали пам’ятні дати, відштовхуючись від списку, який є в українському інституті національної пам’яті.

Джерело: Українська правда/НВ

Останні новини

Back to top button