Цікаве

Стоматологи повідомили – скільки хвилин потрібно чистити зуби

Основною причиною розвитку захворювань ротової порожнини є недостатня гігієна, передає 1news з посиланням на lenta.ua.

Це проблема не лише України — за даними ВООЗ, 92% населення Землі не вміють правильно чистити зуби. Адже ретельне видалення зубного нальоту сприяє усуненню патогенних мікроорганізмів, що викликають як руйнування емалі і карієс, так і запалення ясен. Близько 50% людей чистять зуби лише 46 секунд, що зовсім недостатньо для якісного очищення всієї порожнини рота. Існують також дані, що певний відсоток наших співвітчизників взагалі ніколи не чистять зуби. Відіграють свою роль інші чинники — неправильне харчування, шкідливі звички, наприклад куріння та вживання алкоголю. А також низька доступність стоматологічної допомоги, особливо у деяких регіонах.

Багато фахівців радять чистити зуби двічі на день, витрачаючи на чищення щонайменше дві хвилини. Проте вчені з’ясували, що двох хвилин може бути недостатньо для гігієни ротової порожнини.

Згідно з результатами дослідження, опублікованого на сайті Національної бібліотеки медицини США , за більш тривалий час чищення з емалі видаляється більше зубного нальоту. Після чищення зубів протягом 180 секунд вдавалося видалити на 55% більше нальоту, ніж після чищення протягом 30 секунд. Чищення протягом 120 секунд видаляло на 26% більше нальоту, ніж чистка протягом 45 секунд. При цьому зазначається, що використання засобу для догляду за зубами не збільшувало кількість зубного нальоту, що видаляється, протягом 60 секунд чистки.

Дослідники дійшли висновку, що фахівці з догляду за ротовою порожниною повинні переконати пацієнтів витрачати на чистку зубів більше часу. На їхню думку, збільшення часу чищення до узгодженого мінімуму в 2 хвилини із звичайних 45 секунд дозволяє видалити ту кількість зубного нальоту, яка може забезпечити клінічно значуще здоров’я ротової порожнини.

 

 

 

Back to top button