Цікаве

Стали відомі претенденти на Шевченківську премію 2021 року

Вручення дипломів і почесних знаків лауреатам заплановано на 9 березня, у день народження Тараса Шевченка

Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка визначився з кандидатурами на премію 2021 року.

Про це інформує 1NEWS.

У номінації «Література»:

  • Олена Герасим’юк, книга поезій «Тюремна пісня»;
  • Оксана Луцишина, роман «Іван і Феба»;
    Василь Махно, роман «Вічний календар»;
  • Володимир Рафєєнко, роман«Мондегрін (пісні про смерть і любов)».

«Публіцистика, журналістика»:

  • Станіслав Асєєв, книга есеїв «В ізоляції»;
  • Олена Білозерська-Воронова (Білозерська), книга «Щоденник нелегального солдата»;
  • Вахтанг Кіпіані, книга «Справа Василя Стуса».

«Музичне мистецтво»:

  • Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство «УХО», цикл «Архітектура голосу»;
  • Олександр Козаренко (піаніст), цикл концертів «Фортепіанна музика Миколи Лисенка», «Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського», «Фортепіанна музика Бориса Лятошинського» у виконанні Олександра Козаренка.

«Візуальне мистецтво»:

  • Матвій Вайсберг (художник), Олена Живкова (куратор, заступник з наукової роботи), виставка «Матвій Вайсберг у музеї Ханенків»; Борис Михайлов (художник), відеопроєкція та фотоінсталяція «Випробування смертю»;
  • Василь Семенюк (художник), графічне оформлення книги «Кобзар», цикл живописно-графічних творів «Мій Шевченко»; Анатолій Федірко (художник), арт-проєкт «Арт фабрика ім. prof. К. Малевича».

«Кіномистецтво»:

  • Валентин Васянович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Владлен Одуденко (художник-постановник), художній фільм «Атлантида»;
  • Наталя Ворожбит (режисер, автор сценарію), фільм «Погані дороги».

«Театральне мистецтво»:

  • Андрій Білоус (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Ніна Колеснікова (хореограф-постановник), Усеін Бекіров (композитор), Борис Орлов (художник-постановник, виконавець головної ролі), вистава «Шинель»за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру;
  • Василь Вовкун (режисер), Іван Небесний (композитор), Ганна Іпатьєва (художниця костюмів), опера «Лис Микита» Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької;
  • Євген Лавренчук (режисер), Опера «LaTraviata» Одеського національного академічного театру опери та балету;
  • Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор), вистава «Verba» за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Джерело: Шевченківський комітет

Останні новини

Back to top button