Спелеологи спустилися в найглибшу печеру світу
Глибина спуску склала 2212 метрів, інформує 1NEWS з посиланням на Еsoreiter.
Найглибша в світі печера імені радянського дослідника Олександра Веревкина, яка знаходиться в Абхазії на плато Арабіка Гагрського гірського хребта Західного Кавказу, дозволила російським спелеологам встановити новий рекорд по спуску вглиб Землі.
Група спортсменів-дослідників клубу «Перово-Спелео» на чолі з Павлом Демидовим в минулому місяці спустилася на рекордну глибину в 2212 метрів, тим самим здійснивши свою давню мрію – досягти дна цього «бездонного гірського колодязя».
Ця унікальна печера була відкрита в далекому 1968 році і спочатку отримала умовну назву С-115, і тільки в 1986 році їй присвоїли нормальне ім’я – печера Веревкина. Дослідники її, в основному члени спелеоклубів «Перово» і «Перово-спелео», з 2000 року відвідували цей загадковий провал практично щороку, іноді і не раз, все нижче і нижче спускаючись до центру Землі.
Цього разу їм вдалося, нарешті, досягти дна найглибшої печери світу, опустившись більш ніж на два кілометри вглиб. Печера досить вузька, це своєрідна ущелина в гірському масиві, в цей раз чотирьом московським спелеологом довелося спускатися по ній майже тиждень. Кожен з «розвідників земних глибин» ніс в цей час на собі близько 20 кілограмів корисного вантажу: провізію, обладнання, пальники та ліхтарі і так далі. Для зв’язку з залишившимися на поверхні товаришами відважним спелеологам довелося тягти за собою ще й бухти телевізійного кабелю. Ночували дослідники печери в кам’яних нішах.
Не дивлячись на вузький прохід самої печери, розповідає Павло Демидов, внизу нас чекав справжній сюрприз – справжнє підземне «метро». Всупереч нашим очікуванням, на глибині більше двох кілометрів печера виявилася населеною різними живими організмами, в основному п’явками, багатоніжками і помилковими скорпіонами, які повністю адаптувалися до такої глибинної життя за десятки мільйонів років (зразки їх підняли для дослідження нових видів тварин Землі).
Дослідники не виключають, що абхазька печера Веревкина з’єднується з акваторією Чорного моря, оскільки вона на 300 метрів нижче, ніж рівень океану. Тепер спелеологи довели, що ця унікальна ущелина Кавказу – найглибша печера в світі.
Невже ця печера не мала своєї абхазької назви? НЕ віриться… І немає якихось повір’їв місцевих… Жаль, ясно, загиблого Верьовкіна, але ж московські гості хоч і спритні хлопці, однак, як завжди.