Цікаве

Собор 12 апостолів 2021: заборони та молитви дня

У вівторок, 13 липня, наступного дня після святкування Петра й Павла, православні відзначають Собор святих і всехвальних дванадцяти апостолів. Це велике церковне свято присвячене пам’яті найближчих учнів Ісуса Христа.

Саме вони передали світу знання, принесені Спасителем. Про головні традиції і прикмети свята розповідає 1News.

Історія свята: ким були 12 апостолів

За три роки до розп’яття Ісус Христос став шукати учнів. З простого народу Він вибирав тих, хто був здатний служити людству, донести до людей любов до Бога. Своїх апостолів Спаситель наділив особливою силою, і вони залишили свої оселі та рідних, пішовши за Учителем.

Серед них були: брати Петро та Андрій, Іоанн Богослов і Яків, сини Заведея, євангеліст Левій Матвій, Яків, син Алфея (імовірно, брат Матвія), Філіп,Варфоломій, Фома, Тадей (брат Господній), Симон Зилот, та Юда Іскаріот, що зрадив Христа. Згодом його замінив Матфій.

Своїх апостолів Спаситель наділив особливою силою

Після Вознесіння Сина Божого та Зіслання Святого Духа апостоли продовжили служити Христові. З проповіддю вони розійшлися по всьому світу, навертаючи до християнства племена і народи.

Життя дванадцяти найближчих учнів Спасителя описане в Євангелії, а також Діяннях святих апостолів і Священному Переданні. Перші згадки про святкування пам’яті 12-ти апостолів датуються 4-м століттям.

13 липня православні відзначають Собор дванадцяти апостолів

 

Традиції на Дванадцять апостолів: що можна робити

Собор 12 апостолів – велике церковне свято, у яке віряни відвідують богослужіння в храмах і моляться про близьких.

Цього дня слід допомагати іншим, не відмовляючи в проханнях. Також заведено просити пробачення одне в одного, забуваючи всі сварки і образи.

13 липня – "верхівка" літа


Прикмети 13 липня

13 липня – “верхівка” літа.

Багато роси – буде спекотно.

Жовті хмари – до дощу.

Молитва до дванадцяти апостолів

Молитва дванадцяти апостолів
Що не можна робити в Собор 12 апостолівЯк і в будь-яке інше церковне свято, 13 липня слід особливо уважно стежити за чистотою помислів, не допускаючи негативних емоцій і вчинків.

Хоча Петрів піст завершився 11 липня, вживати спиртні напої у великій кількості в свято не рекомендується – дозволяється випити трохи вина. Також бажано утриматися від гучних гулянь і застіль.

Крім того, не прийнято в цей день згадувати про те, як апостол Петро тричі відрікся від Ісуса Христа, а Юда Іскаріот зрадив Спасителя.

Джерело: Обозреватель

Back to top button