Цікаве

Собаки допомагають захистити господарів від передчасної смерті

Фахівці далеко не перший рік твердять про те, що наявність домашніх тварин скрашує життя їх господарів, як в психологічному, так і фізичному плані. Про те, чому особливо корисно мати собак одиноким людям, розповіли вчені.

Група дослідників з Швеції проаналізувала дані близько 3,8 мільйонів жителів цієї скандинавської країни у віці від 40 до 85 років, які в період з 2001 по 2012 роки перенесли інсульт або інфаркт. Вчені також враховували наявність у цих людей собак.

Дослідження показало, що у власників чотириногих друзів ризик передчасної смерті знижений на 24% у порівнянні з тими, у кого собак не було; ризик смерті від інфаркту — на 65%, а ризик смерті від інших серцево-судинних захворювань — на 31%.

Фахівці вважають, що депресія, соціальна ізоляція, самотність є значущими факторами ризику поганого здоров’я або передчасної смерті людини. Саме собаки часто допомагають людям впоратися з цими проблемами. Так, наприклад господарі цих вихованців частіше виходять на вулицю і спілкуються з іншими собаківниками. Крім того, наявність тварини робить людину більш фізично активною, пише видання Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes.

Back to top button