Цікаве

Сім корисних у побуті речей, які можуть позбавити вас життя

Фахівці розповіли про те, що звичні і корисні в побуті мільйонів людей речі можуть виявитися причиною їх же загибелі.

Губки для посуду. Багато інфекціоністів називають найбруднішою річчю в будинку губку для миття посуду. Мало хто змінює їх з періодичністю раз в кілька днів (5-7), і в результаті в губках скупчуються мільйони бактерій. Під час випробувань навіть у тих губках, власники яких їх регулярно мили в гарячій воді і обробляли в мікрохвильовці, виявлялися ті ж бактерії, що і в пробах калу.

Освіжувачі повітря. Легке натискання на балончик зі спреєм дозволяє моментально приховати будь-який неприємний запах, що, безумовно, дуже зручно. Фахівці рекомендують відмовлятися від використання засобів побутової хімії хоча б два дні на тиждень, щоб давати організму можливість «відпочивати» від дії потенційно токсичних хімічних сполук. За словами експертів, при їх регулярному вдиханні виникає ризик травмування дихальних шляхів, розвитку алергій та астми, порушення в роботі печінки і кровоносної системи, раку.

Гаджети. Експерти попереджають, що їх небезпечно залишати заряджати на ліжку або дивані, а також брати з собою у ванну кімнату – при цьому виявляється дуже високою ймовірність короткого замикання, або загоряння акумулятора.

Кондиціонер. З часом вони стають вмістилищем численних колоній бактерії і грибки, які спочатку проникають у повітря приміщень, а потім і в організм.

Дверні ручки і крани. До ручок вікон, дверей, а також кранів торкаються дуже часто, причому в більшості випадків – брудними руками. Ці предмети можуть виявитися в підсумку справжнім розсадником мікробів, небезпечних збудників інфекцій.

Трійники і подовжувачі. Надто велика кількість електроприладів, підключених до одного такого предмету, або їх зношена проводка нерідко виявляються причиною пожеж.

Тостер. Щорічно приблизно 800 людей гине через тостерів: нещасних б’є струмом або ж їх життя обривають пожеж.

Джерело: МедікФорум

Back to top button