Що купувати на ринку і в магазині в травні: список
Останній місяць весни дає нам можливість отримати від сезонних продуктів максимум. Різноманітна зелень наповнена вітамінами, з’явилася соковита молода капуста і картопля. Навіщо нам усе це в раціоні – розповість дієтолог Альона Гаврилюк. Отже, 8 головних продуктів травня, розповідає 1News.
Головні продукти травня
Капуста
У ранній білокачанній капусті містяться всі вітаміни групи В, а також К, Р, Е, U. А ще вона – рекордсменка за вмістом вітаміну С. Причому його рівень не падає ані при заквасці, ані при тривалому зберіганні. Також у цій капусті є сірка, магній, кальцій, калій, фосфор, йод, кобальт, залізо, цинк, мідь, марганець та інші корисні нашому організму речовини. А пектин, лізин, каротин і тартронова кислота, що містяться в ній, сприяють виведенню токсинів і зменшують кількість жирової тканини.
Молода картопля
Картопля містить багато незамінних амінокислот. У ній є вітаміни групи В, а також С, РР, калій, фосфор, фолієва кислота, кальцій, аскорбінова кислота, магній, алюміній.
Щоб отримати максимальну користь від ранньої картоплі, її варто відварювати або запікати в шкірці.
Молода цибуля і часник
У зеленій цибулі вітаміни А, В, С, а також флавоноїди, ефірні олії, цинк, залізо, кальцій, магній, сірка і фтор.
Редис
Редиска багата на вітаміни С і В, містить залізо, калій, клітковину, фітонциди. Вживання в їжу редису корисне для профілактики застудних захворювань, зміцнення організму, нормалізації роботи кишечника і рівня холестерину.
Ревінь
Ревінь корисний наявністю вітамінів С, А, Е, групи В, РР, органічними кислотами (лимонної, щавлевої, хрізофанової, яблучної), мінеральними солями.
Зелень (кріп, петрушка, кінза, листя салату)
Зелень кропу багата на вітаміни С, А, P, B1, B2, B3, B9 та інші. Серед необхідних нам елементів присутні калій, кальцій, залізо і фосфор. Кріп містить ефірні олії. Тому продукт рекомендують при розладах шлунка і кишечника, для зниження тиску, виведення шлаків, поліпшення роботи серця.
Петрушку недарма вважають засобом від депресії. Пучок цієї зелені здатний забезпечити добову норму вітаміну C і бета-каротину. Листя петрушки багате на вітаміни групи B, вітамін K, вітамін E, вуглеводи, білки, клітковину. А ще на залізо, кальцій, фосфор, магній, калій, натрій. Є флавоноїди (потужний антиоксидант) і ефірні олії. До того ж вона корисна для зору і зубів, а ще дихання освіжає.
Кінза містить вітамін P, вітамін C, вітаміни групи B і каротин. Вживання кінзи кориснео для серця і судин, вона нормалізує травлення, дає полегшення при виразках і гастритах. Кінза має сечогінні, жовчогінні й антисептичні властивості, знімає нервове збудження.
Щоправда, зловживати нею не варто, інакше можуть з’явитися порушення сну, проблеми з пам’яттю і розлади циклу у жінок. З особливою обережністю кінзу вживають при холециститі.
Салат – низькокалорійний продукт (у 100 г міститься лише 16 ккал), до складу якого входять: вітаміни С, РР, Е, В1, В2, В6, В9, К, Н, холін, бета-каротин, калій, магній, хлор , кальцій, сірка, фосфор, цинк, селен, залізо.
Молодий горошок
Вітаміни А, В, К, фолієва та аскорбінова кислоти і корисні харчові волокна в поєднанні з високою калорійністю (250-300 ккал на 100 г) роблять бобові самостійною стравою, якою можна замінити м’ясо. Бобові прекрасно насичують і швидко засвоюються організмом.
Джерело: Сьогодні