Цікаве

Що чекає на Землю, якщо раптом Сонце згасне

Навіть якщо Сонце зникне одного дня, то це станеться через мільярди років, пише 1NEWS з посиланням на vsviti.com.ua.

Всі зірки народжуються та помирають. Сонце – не виключення. Однак навіть якщо одного дня наше світило згасне, то Земля ще продовжить жити, але вже в іншому вигляді.

Що станеться, коли Сонце раптом “помре”

Можливо, немає нічого більш древнього та незмінного ніж Сонце. Проте настане день, коли і наше світило, як будь-яка інша зірка, згасне. Звичайно, станеться це ще далеко не скоро. Принаймні, 7 або 8 мільярдів років ще є у запасі. Та й процес цей затягнеться на багато-багато років.

Коли Сонце досягне точки неповернення, воно почне збільшуватись. Як тільки майже весь водень в ядрі Сонця перетвориться в гелій, світило не зможе генерувати стільки енергії і почне руйнуватися під власною вагою. Сонце буде продовжувати світити, але почне розширятись, ставати ще яскравішим, збільшувати кількість світла і тепла, перетворюючись на червоного гіганта.

У 2008 році астрономи Клаус-Пітер Шредер і Роберт Коннон Сміт провели дослідження, яке показало, що Сонце стане гігантським: його зовнішні поверхневі шари будуть досягати близько 108 мільйонів миль (близько 170 мільйонів кілометрів), поглинаючи планети Меркурій, Венеру і Землю. На думку дослідників, процес перетворення в червоного гіганта займе близько 5 мільйонів років. Впродовж цього часу Земля запікатиметься і перетворюватиметься в парову баню, а її океани будуть випаровуватись і розпадатись на водень з киснем.

Якщо ж все таки Сонце раптом згасне одного дня, то Земля ще продовжить жити. Якийсь час на поверхні планети триматиметься відносно тепла температура, але вже приблизно через рік вона сягне позначки -70 і більше. Почнуть замерзати моря та океани. Цей процес може зайняти сотні тисяч років. Через мільйони років температура на Землі стане стабільною і коливатиметься у межах -240 градусів.

Щодо життя на Землі, то, за припущенням дослідників, вже через пару тижнів після того, як згасне Сонце, на планеті вимре рослинність. Вижити зможе лише частина мікроорганізмів. Більшість тварин загинуть у перші місяці, а згодом і решта.

Людство не зможе жити на поверхні. Тільки якщо винайде можливість існувати на величезній глибині океанів та побудувати там підводні міста.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button