Речі, за які не потрібно вибачатися: рекомендації психолога
У стосунки з оточенням не завжди гладко – суперечки, сварки і просто обстоювання своєї думки є в будь-яких стосунках. В результаті люди вибачаються за некоректні слова або вчинки. Але чи завжди вибачатися доречно і правильно? Ми дізналися у психолога Сергія Устименка, за які 5 речей ніколи не потрібно вибачатися, передає 1News.
1. За те, що робить вас щасливим
Якщо для вас сенс життя в тому, щоб бути щасливою людиною, тоді не потрібно вибачатися за те, що робить вас таким.
Виняток: якщо ви, наприклад, зрадили свого партнера (чоловіка, дружину або людину, з якою в стосунках), він про це дізнався, і ви розумієте, що зробили йому боляче, є сенс висловити свій жаль про біль, який заподіяв ваш вчинок. Якщо ви, звичайно, відчуваєте цей жаль. Адже саме ви порушили соціальну домовленість про вірність у стосунках (навіть якщо домовленість не була озвучена).
2. За ваші почуття, емоції і дії
Ваші почуття, емоції і дії є природним наслідком вашого сприйняття і переконань – то чи є сенс вибачатися за те, що є частиною закону причинно-наслідкового зв’язку?
Виняток: наприклад, якщо ваші емоції, почуття або дії доставляють сильний дискомфорт іншій людині, можна висловити співчуття з цього приводу.
Але якщо таке відбувається періодично, можливо, є сенс це змінити: поміняйте своє ставлення до подій або спробуйте змінити сприйняття іншими людьми ваших емоцій і вчинків.
3. За життєві помилки
Життєві помилки не є чимось негативним, а навпаки, це природно, якщо людина розвивається.
Наприклад, ми змінили роботу і думали, що це зробить нас щасливими, але цього не сталося, адже нова робота не відповідає нашим бажанням. Тепер ми можемо запитати себе, чого нам не вистачає і як ми можемо це створити в своєму житті. Або можемо зрозуміти, що йдеться не про роботу, а про те, як ми ставимося до того, що маємо тощо.
Тому те, що більшість людей називає помилкою, насправді є досвідом, завдяки якому ми краще пізнаємо себе і світ. Не роблять помилок лише люди, які стоять на місці, тому наявність помилок – показник розвитку.
4. За життя для себе
Це ваше життя і ваше право прожити його так, як вам хочеться. Але пам’ятайте також: той, хто зважає тільки на себе, може залишитися сам. Важливо не забувати про почуття важливих для вас людей, однак правильно визначати пріоритети, адже це ваше життя.
5. За правду
Немає потреби кимось здаватися або брехати комусь, щоб зробити йому приємно. Зазвичай більше значення має не те, що ви говорите, а те, як ви це говорите. Тож намагайтеся бути чесними з іншими людьми, але робіть це в прийнятній формі.
Джерело: Сьогодні