Цікаве

Популярний корисний продукт виявився токсичним

Виробники популярної корисної прянощі куркуми можуть додавати в неї свинцевий хромат, здатний надавати нейротоксичну дію. Про це заявили вчені зі Стенфордського університету (США).

Американські дослідники повідомили, що вони отримали докази того, що деякі виробники спецій додають в куркуму промисловий пігмент хромату свинцю – це є дешевим і швидким способом надати їй характерний жовтий відтінок. Вченими був застосований ізотопний аналіз: вони зіставили ізотопи свинцю з куркуми з ізотопами свинцю в крові людей.

Фахівці виявили забруднену свинцем куркуму в семи з дев’яти регіонів-виробників цієї спеції в Бангладеш. Було встановлено, що саме споживання страв з куркумою є найбільш можливою причиною попадання важкого металу в кров жителів Бангладеш.

Вчені констатують, що свинець збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у дорослих і сприяє порушенням розвитку центральної нервової системи, когнітивних розладів у дітей. Експерти підкреслюють: безпечної межі вмісту важкого металу в організмі не існує, для нервових клітин він токсичний в будь-якому обсязі.

Джерело: МедікФорум

Back to top button