Цікаве

Палеонтологи відтворили вигляд динозавра, який жив 98 млн років тому

В Аргентині, в провінції Неукен, виявили останки гігантського титанозавра, який жив близько 98 млн років тому. Цей новий вид зауроподів міг бути найбільшою наземною твариною в історії, повідомляє 1NEWS з посиланням на Апостроф.

Місцеві палеонтологи виявили останки – в тому числі 24 хребця від хвоста і деякі прилеглі до нього кістки тазу – в провінції Неукен в 2012 році.

Хоча команда поки не змогла підтвердити, що це новий вид, скам’янілості, схоже, не відповідають іншим відомим останкам динозаврів-зауроподів.

Знахідка може допомогти експертам краще зрозуміти, як гігантські динозаври-зауроподи еволюціонували і жили мільйони років тому.

При цьому останки ще не повністю вилучені з землі, більша частина скелета, ймовірно, буде виявлена в тому ж місці, в ході розкопок. За словами вчених, кістки кінцівок динозавра були знайдені, але ще не розкопані.

За словами дослідників через це поки неможливо встановити точну вагу титанозавра за життя.

На думку фахівців, 98 мільйонів років тому провінція Неукен була домом для безлічі видів зауроподів, кожен з яких займав свою роль або “нішу” в екосистемі і харчової мережі.

 

 

 

 

 

 

Back to top button