Цікаве

Названий несподіваний спосіб профілактики раку

Здача крові на донорство – це профілактика онкології та серцево-судинних хвороб. Таким чином людина оновлює свій організм.

Таке переконання озвучила керівник відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров`я МОЗ України Ірина Славінська. Вона додала, що законодавством встановлені терміни – людина може здавати кров один раз на два місяці, передає 1News.

“У першу чергу, це корисно для самого донора. Здача крові стимулює кістковий мозок виробляти нові здорові клітини. Це профілактика серцево-судинних хвороб, – а ми знаємо, що найвища смертність в Україні саме через такі захворювання. Це також запобігає онкології, тому що іде стимуляція рівня заліза у крові донора”, – зазначила вона.

Найбільша потреба є у рідкісних групах крові. Таких донорів важко залучити, їх надзвичайно мало, пояснює медик.

“Було б прекрасно, щоб ми хоча б один раз на рік ходили і здавали кров. Таким вчинком можна відзначити свій день народження чи Новий рік. Це треба зробити звичкою”, – запевнила Славінська.

Щоб привести українське донорство крові та її компонентів до вимог ЄС, знадобиться чотири роки, сказала вона. Міністерством охорони здоров`я наразі розроблено наказ щодо якості донорського матеріалу.

“На цей час розписана зміна законодавства, яким чином ми маємо змінювати і імплементувати чотири директиви ЄС. Це зміна закону України про донорство крові і компонентів. Далі будуть похідні накази, які пояснюватимуть технічні моменти. Зараз міністерство працює над створенням ліцензії”, – сказала лікар.

Фінансове заохочення донорів може шкідливо впливати на якість крові, впевнена Славінська. Людина таким чином може приховати будь-які свої захворювання.

Джерело: Обозреватель

Back to top button