Цікаве

Названо захворювання, що підвищує ризик інсульту

Названо захворювання, що підвищує ризик інсульту

Фото: pixabay.com
Названо захворювання, що підвищує ризик інсульту

Наразі дослідники продовжуватимуть вивчати взаємозв’язок між інсультом і вірусними інфекціями.

 
Медики з Університету Колорадо вважають, що реактивований вірус вітряної віспи, який може викликати оперізуючий лишай, здатний збільшити ризик інсульту. Дослідження опубліковано у журналі The Journal of Infectious Diseases.
 
Зазначається, що у деяких випадках після перенесеної вітрянки вірус залишається в організмі людини. І коли він прокидається, у людини з’являється оперізуючий лишай. При цьому протягом року організм людини схильний до підвищеного ризику інсульту.
 
Це стало відомо після того, як команда взяла аналіз крові у десяти здорових добровольців і тринадцяти з оперізуючим лишаєм.
 
“Вірус провокує вироблення екзосом. Це – мікроскопічні позаклітинні везикули, які виділяються у міжклітинний простір клітинами різних тканин та органів. Вони є механізмом координації та взаємодопомоги клітин організму, що несуть білки згортання крові. Причому їхня кількість зростає навіть після того, як захворювання було вилікуване”, – заявили вчені.
 
Нагадаємо, раніше український педіатр, телеведучий Євген Комаровський розповів, як знизити ризик інсульту у молодому віці.
 
Вчені назвали продукт, що викликає інсульт
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button