Цікаве

Названо симптоми, які свідчать про гормональний дисбаланс

Баланс гормонів в організмі забезпечує нам добре самопочуття, але коли виникають проблеми і гормони «виходять з ладу», з’являються неприємні симптоми, передає 1NEWS з посиланням на Свідок.

Нерегулярний місячних цикл у жінок. У представниць прекрасної статі цикл може бути різним за тривалістю (від 21 до 35 днів – це норма). За словами лікарів, головне в жіночому циклі – регулярність. Затримки місячних або їх відсутність в якийсь період можуть говорити про гормональний збій.

Різкий приріст ваги. Якщо спосіб життя не змінився, а вага збільшилася, є сенс записатися на обстеження до ендокринолога, перевірити роботу щитовидної залози.

Зниження лібідо. Один з «мовців» симптомів гормонального дисбалансу як у чоловіків, так і у жінок – зниження сексуального потягу. Зникнення лібідо в ситуації, коли немає фізичних і емоційних перевантажень, – це серйозний привід для звернення до лікаря.

Негативний емоційний стан. Перепади настрою, дратівливість, неспокій і депресія, які виникають без усякого зв’язку з тим, що відбувається в житті – це теж можливий симптом того, що ваші гормони не в порядку.

Порушення сну. Довге засинання, пробудження ночами, втома після сну. Все це може вказувати на дисбаланс естрогену в організмі.

Посилене потовиділення. Надмірна піт, особливо нічний, нерідко виявляється симптомом порушення в роботі ендокринної системи, пов’язаних з тим, як організм починає виробляти гормон серотонін.

Загострене бажання солодкого. До солодощів небайдужі багато, але якщо бажання солодкого смаку виявляється гіпертрофованим, це може говорити про порушення обміну інсуліну і серотоніну.

Випадання волосся. Гормони мають значний вплив на волосяний покрив. Наприклад, перед місячними і під час них жінки можуть помітити, що їх волосся починає випадати помітно сильніше. Якщо випадання волосся спостерігається протягом тривалого періоду з однаковою інтенсивністю, слід звернутись на обстеження до ендокринолога.

 

 

 

 

Back to top button