Цікаве

Названо головні чинники довголіття

Сьогодні все більше людей в розвинених країнах доживають до дуже похилого віку. Хоча поточні знання вчених про причини і умови довголіття обмежені, багато фахівців сходяться на думці, що на тривалість життя впливають біологічні, екологічні та психосоціальні фактори, пише 1news з посиланням на svidok.online.

Наприклад, в ході великого дослідження, результати якого опубліковані в “Британському медичному журналі”, вчені виявили, що тривалість життя серед дорослих старше 75 років залежить від двох звичок. За волонтерами дослідники спостерігали протягом 18 років.

Під час експерименту помер 1661 (91,8%) учасник, причому половина добровольців прожила довше 90 років. В результаті було встановлено, що 50% курців померли на рік раніше, ніж некурящі. З усіх видів дозвілля найбільше з довголіттям була пов’язана фізична активність. Зокрема, на момент смерті середній вік учасників, які регулярно плавали, ходили або займалися гімнастикою, був на два роки більше, ніж у тих, хто цього не робив.

“Середня тривалість життя людей з низьким профілем ризику (здоровий спосіб життя, участь принаймні в одному дозвільному заході і висока або помірна соціальна активність) була на 5,4 роки більше, ніж у людей з високим профілем ризику (нездорова поведінка, відсутність участі в дозвільних заходах і обмежена або низька соціальна активність)”, – заявили вчені.

За їх словами, навіть у самих вікових добровольців (85 років і старше) і людей з хронічними захворюваннями медіанний вік на момент смерті був на чотири роки більше, якщо вони входили в групу з низьким профілем ризику.

На закінчення вчені додали, що відмова від куріння і активний спосіб життя навіть після 75 років позитивно позначаються на довголітті. Зокрема, тривалість життя у жінок збільшується на п’ять років, а у чоловіків – на шість. Аналогічна зв’язок, хоча і слабша, також була присутня в групі літніх людей (≥85 років) і у людей з хронічними захворюваннями.

 

 

 

Back to top button