Наскільки небезпечно придушувати чхання?
Кожна людина чхає час від часу. Деякі просто чхають природним чином, інші намагаються його придушити, тобто практично “чхають всередині себе”. Це ризикована практика, вважають лікарі.
Деякі люди при чханні прикривають ніс, інші одночасно закривають роти. Однак тиск повітря при чханні не може скидатися назовні – і за певних обставин може призвести до травм.
Небезпечне чхання
Згідно зі звітом швидкої допомоги Великобританії, чоловік закрив ніс і рот під час чхання – і відчув удар в горлі”. Незабаром після цього у нього з’явилася пухлина. Йому було важко ковтати і змінився голос. Подальше обстеження показало, що у потерпілого, мабуть, був біль у горлі від пригніченого чхання.
“При чханні повітря вдавлювалося глибоко, утворюючи тріщину в горлі, яку виявили за допомогою комп’ютерної томографії. Через тиждень пухлина розпухла до такої міри, що чоловік потрапив до лікарні. Під час перебування в клініці, його довелося годувати через зонд і проводити терапію антибіотиками”, – пише видання Focus.
Наслідки для здоров’я рідкісні, але можливі
На щастя, в більшості випадків, коли чхання пригнічене, нічого не відбувається. Проте, лікарі рекомендують під час чхання, коли розвивається високий тиск повітря – не закривати ніс і рот одночасно. Якщо повітря не може виходити, воно вдавлюється в інші частини тіла. Пригнічене таким чином чхання може в рідкісних випадках мати неприємні наслідки. Наприклад:
- розрив барабанної перетинки
- втрата слуху
- крововилив