Цікаве

Метро на Виноградар та Подільський міст: що закладено в бюджеті Києва на 2019 рік

Київська міська рада ухвалила бюджет Києва на 2019 рік. Запропонований проект бюджету міста Києва на наступний рік підтримали 87 депутатів Київради. Про це 1News повідомила прес-служба столичної мерії.

Міський голова Києва Віталій Кличко зазначив, що кошторис столиці на 2019-й рік складатиме понад 57 млрд грн – на 5 мільярдів більше, ніж цьогорічний.

«Ухвалений бюджет на 2019-й рік – це збалансований кошторис для подальшого розвитку столиці. Цей документ дуже важливий для подальшого розвитку нашого міста. У ньому враховані інтереси кожного мешканця столиці. І мені приємно відзначити, що з року в рік кошторис Києва збільшується. Ці кошти ми направляємо на медицину, освіту, соціальний захист, розвиток інфраструктури, реформування системи ЖКГ», – зазначив він.

Найбільше коштів заплановано спрямувати на сферу освіти. Фінансування цієї галузі передбачене на рівні 17,9 млрд грн. На охорону здоров’я заплановано спрямувати – 10,7 млрд грн, на соціальний захист киян – 8,8 млрд грн, на транспортну інфраструктуру – 6,9 млрд грн, на житлово-комунальне господарство – 5,5 млрд грн.

Як зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, у процесі доопрацювання проекту документу його структура змінилася: збільшено як дохідну, так і видаткову чистини бюджету. Основні надходження до бюджету відбудуться за рахунок сплати за землю, ПДФО, єдиного податку, податку на прибуток підприємств та акцизу.

У доопрацьованому проекті рішення додаткові кошти отримають, зокрема:

  • Департамент житлово-комунальної інфраструктури – 804,9 млн грн;
  • Департамент освіти і науки, молоді та спорту – 208 млн грн;
  • Департамент культури – 30,4 млн грн;
  • Районні державні адміністрації – 531,2 млн грн.

Микола Поворозник окремо додав, що за економічною структурою бюджету поточні видатки складатимуть – 41,3 млрд грн, а капітальні 15,6 млрд грн.

Також під час пленарного засідання Київради прийнято зміни Програми соціального та економічного розвитку столиці на 2018-2020 роки в частині розподілу витрат на 2019 рік.

Загальна сума запланованих Програмою капітальних видатків у 2019 році у 1,5 рази перевищуватиме показник початку 2018 року.

За галузевим розподілом на вирішення нагальних питань у сфері житло-комунального господарства шляхом будівництва нових об’єктів та реконструкції існуючих будуть спрямовані кошти в розмірі 4,7 млрд грн. Крім того, документом передбачено системне вирішення проблем транспортної інфраструктури міста Києва. Для цього передбачено виділення 4,4 млрд грн. На об’єкти системи охорони здоров’я киян заплановано виділити 1,5 млрд грн. За рахунок цих коштів буде проведено роботи з реконструкції та будівництва медичних закладів. На будівництво, реконструкцію та ремонт необхідних місту шкіл та садочків передбачено 1,7 млрд грн. Зокрема, фінансування буде спрямоване на реконструкцію пускових об’єктів у Дніпровському, Дарницькому, Оболонському, Голосіївському та Подільському районах столиці.

Серед основних пріоритетів столиці на наступний рік визначено будівництво Подільського мостового переходу через Дніпро, будівництво метрополітену на масив Виноградар, реконструкція Шулявського шляхопроводу.

Крім того, планується реставрувати Київський фунікулер і трамвайну лінію на вул. Алма-Атинській.

Програма також передбачає кошти в сумі 300 млн грн на будівництво «Доступного житла» та житлових будинків для учасників АТО, а також придбання житла для черговиків у квартирному обліку.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close