Марсохід NASA знайшов органічні сполуки на Червоній планеті
Поява різноманітних органічних молекул в місцевих мінералах пов’язана з існуванням рідкої води на поверхні Марса. О
Марсохід Perseverance знайшов різні органічні молекули на Марсі. Дослідники кажуть, що вони є основою для всього життя і можуть мати як біологічне, так і геологічне походження. Про це пише Space.
Результати нового дослідження представили вчені з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені, США. Вони базуються на знахідках, які марсохід зробив у кратері Єзеро.
Як відомо, колись кратер був наповнений рідкою водою, що доводить те, що там могло існувати позаземне життя.
“На дні кратера є різні мінерали, які можуть зберігати в собі органічні сполуки. Вони являють собою молекули, які складаються з вуглецю із домішками таких елементів як водень, кисень, азот, фосфор і сірка. Часто такі сполуки вважають основними будівельними блоками для всього відомого нам життя. Раніше їх уже знаходили в метеоритах, що прилетіли на Землю з Марса, а також у кратері Гейла, де їх знайшов інший марсохід Curiosity”, – розповіли дослідники.
Дані, отримані марсоходом Perseverance, вони проаналізували за допомогою приладу SHERLOC, який призначений для проведення дрібномасштабного аналізу органічних молекул прямо на Марсі. До слова, це – перший подібний інструмент на іншій планеті.
“Результати показують, що марсохід NASA виявив органічні сполуки в пробах, узятих із 10 гірських порід у кратері Єзеро. Вік цих гірських порід становить від 2,3 до 2,6 млрд років, а це свідчить про те, що будівельні блоки, необхідні для життя, могли існувати на Марсі дуже довгий час у різних місцях. Але органічні сполуки можуть мати як біологічне, так і геологічне походження. Тобто перш ніж говорити про те, що ці молекули є ознаками позаземного життя, потрібно виключити всі інші процеси, у результати яких вони могли з’явиться”, – додали вчені.
За їх словами, поява різноманітних органічних молекул в місцевих мінералах пов’язана з існуванням рідкої води на поверхні Марса. Однак повноцінно ідентифікувати конкретні органічні молекули поки не вдалося, тому що зразки потрібно дослідити на Землі, що можливо не раніше, ніж на початку наступного десятиліття.
Нагадаємо, раніше марсохід Curiosity знайшов дорогоцінний камінь.
Марсохід NASA встановив новий рекорд з виробництва кисню на Марсі
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news